Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Çiftehavuzlar Mahallesi muhtarı kentsel dönüşümü anlattı - ÖZEL HABER

Bursa'nın Osmangazi ilçesine bağlı Çiftehavuzlar Mahallesi Muhtarı Bilal Özen, mahallelerine yapılan 30 metre genişliğindeki yol ile kamulaştırılan binaların yıkımına başlandığını, kentsel dönüşümün start aldığını söyledi.

Çiftehavuzlar Mahallesi muhtarı kentsel dönüşümü anlattı - ÖZEL HABER

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

3 dönemden buyana muhtarlık yapan Çiftehavuzlar Mahallesi Muhtarı Bilal Özen, Bursada Bugün'e yaptığı açıklamada, "Mahallemiz burada bulunan iki havuzdan dolayı Çiftehavuzlar ismini almış, 4 dağ ilçesi halkının ağırlıkta olduğu bir yer" dedi.

CAZİBE MERKEZİ RENK KATIYOR
Büyükşehir Belediyesi'nin mahalleye hizmet yağdırdığını ifade eden muhtar Bilal Özen, "Çiftehavuzlar Cazibe Merkezi, yapılan kamulaştırmalar ile bu hale geldi. Cazibe merkezinde yüzme havuzu, spor salonu, kapalı pazaryeri, kafeler bulunuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye bu hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bulvar gibi bir yolumuz yapılıyor. 30 metre genişliğinde yapılan yolumuz da mahallemize güzellik katacak" diye konuştu.

HİZMET BİNASI VE PTT GELECEK
Mahallenin geniş olmasından dolayı eğitim konusunda sıkıntı yaşadıklarını, bu sıkıntıları da yapılan 2 okul ile giderildiğini dile getiren muhtar Bilal Özen, "Remzi Zümrüt ve depremde zarar gören Fertur Okulu yıkılarak yeniden yapıldı. Mahallemizdeki halk eğitim merkezi ile halkımız mesleki eğitim kursları görüyor. Sağlık konusunda ise, aile hekimliğimi hizmetleri veriyoruz. Mahallemizde birçok problemlerimiz çözüldü. Osmangazi Belediyesi'nden hizmet binası için vatandaştan alıp yer bağışlamıştık. Mahallemizin hizmet binası ve PTT'miz yok. Hükümet Konağımızın biran önce yapılmasını istiyoruz. Vatandaşlar faturalarını PTT'ye yatırıyor. PTT ile ilgili görüşmelerimizi de yaptık. PTT Bursa Bölge Müdürümüz bu konuda söz verdi ancak hala gelmedi" diye konuştu.

BULVAR EYLÜL'E HAZIR
Kentsel dönüşümün mahallede start aldığının altını çizen muhtar Bilal Özen, "Osmangazi Belediyesi tarafından özel sektöre verildi. 30 metre genişliğindeki Çiftehavuzlar Bulvarı'nın yapımına başlıyor. Kentsel dönüşüm Çiftehavuzlar'da bu bulvardan başlıyor. Binalar yıkım için hazır. Yaklaşık 6-7 binamız 30 metrelik bulvar için yıkılacak. Yolun alt yapıları da hazır. Yıkımlar sonrasında yolumuz muhtemelen Eylül ayında başlayacak. Mahallenin diğer bölümlerinde kentsel dönüşüm ile ilgili vatandaşlarla görüşülecek. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için özen gösterilecek" dedi.
 

Çiftehavuzlar Mahallesi muhtarı kentsel dönüşümü anlattı - ÖZEL HABER Çiftehavuzlar Mahallesi muhtarı kentsel dönüşümü anlattı - ÖZEL HABER Çiftehavuzlar Mahallesi muhtarı kentsel dönüşümü anlattı - ÖZEL HABER
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!