Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır hayatını kaybetti mi?

Çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır'ın ölüm haberi tüm Türkiye'yi yasa boğdu ve bir anda sosyal medyanın da gündemi haline geldi.

Çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır hayatını kaybetti mi?

Türkiye'nin ikinci çift kol nakli gerçekleştirilen 34 yaşındaki Atilla Kavdır, tedavi edildiği Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nden 30 Mart tarihinde taburcu edilmişti.

1 AY ÖNCE HASTANEYE GERİ DÖNMÜŞTÜ
Cihan Topal'dan sonra Türkiye'nin ikinci çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır, iyileşip hastaneden taburcu olduktan sonra, aşırı ilgiden rahatsız olduğunu söyleyerek bir ay önce hastaneye dönmüştü. Fizik tedavi gören Kavdır, çift kol naklinden 101 gün sonra bugün saat 16.00'da, böbrek ve kalp yetmezliğinden hayatını kaybetti.

ÜNİVERSİTE: ÖLMEDİ AMA DURUMU KRİTİK
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Ramazanoğlu, çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır'ın yoğun bakım ünitesindeki tedavisine devam edildiğini ancak durumun kritik olduğunu bildirdi.

Ramazanoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bazı yayın organlarında Kavdır'ın hayatını kaybettiğine yönelik haberlerin yer aldığını ancak bu bilginin doğru olmadığını söyledi.

Kavdır'ın bir süredir yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edildiğini kaydeden Ramazanoğlu, ''Yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesini sürdürüyor ancak durumu kritik'' dedi.

CİHAN TOPAL'IN DURUMU İYİ
Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde 2010 yılında başarıyla çift kol nakli yapılan Cihan Topal ise bugün Antalya'daki Cengiz Topel İlköğretim Okulu'nda öğrencilere süt dağıtımı törenine katıldı. Cihan Topal, öğrencileri Aydın'dan getirdiği erekleri de dağıttı.

Enfeksiyon kaptığı için tekrar hastaneye kaldırılan Kavdır hayatını kaybetti.

Geçtiğimiz mart ayında taburcu olan Kavdır, "Bugünden itibaren evimde olacağım için çok mutluyum. Çocuklarımla bu akşam evimde buluşacağım" sözleriyle sevincini anlatmıştı.

NAKİLDE İKİNCİ ÖLÜM
Akdeniz Üniversitesi'ndeki nakillerin ardından Hacettepe'de gerçekleştirilen ve dünyada ilk olma özelliği taşıyan aynı anda çift kol ve çift bacak nakli yapılan Şevket Çavdar'ın ölümü de, tartışmaları beraberinde getirmişti. Çavdar'ın ardından Kavdır'ın da vefatı bu yöndeki tartışmaları daha da büyüteceğe benziyor..

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!