Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Chrome 23 hazır, indirin!

Google'ın yeni Chrome'u indirilmeye sunuldu! Tüm yenilikler içeride.

Chrome 23 hazır, indirin!

Google, Chrome web tarayıcısının son sürümünü resmen yayınladı. Yeni Chrome 23, bir süredir bizlere vadedilen özelliklerle geliyor.

Chrome 23, Chrome blog'unda bahsedilenlere göre artık bir "beni izleme" işlevine sahip. Bu işlev Chrome'un geliştirme sürümlerinde bir süredir bulunuyordu, ancak ilk kez final sürümündeki yerini alıyor. Google, gizlilik işlevinin ne kadar etkili olacağının web sitelerinin ona nasıl cevap vereceğine bağlı olduğunu söylüyor. Bu işlev, Firefox, IE10 gibi diğer bazı tarayıcılarda da mevcut.

Chrome'un yeni sürümü, önemli performans geliştirmelerine de sahip. Yine Google'ın açıklamasına göre entegre grafik çipi, bilgisayarın CPU'sundan çok daha az enerji harcadığından, GPU hızlandırmalı video çözme işi pil ömrünü önemli ölçüde uzatıyor. "Testlerimizde GPU hızlandırmalı video çözme etkinken pilin yüzde 25 daha çok dayandığına şahit olduk. Windows'daki Chrome kullanıcıları örneğin Youtube'da video sevdiği videoyu tekrar tekrar izlerken daha fazla pil ömrüne sahip olacaklar."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!