Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

CHP'yi karıştıran istifa

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, parti yönetiminden istifa etti.

CHP'yi karıştıran istifa

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in dün sabah saatlerinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun masasına "İstifa" dilekçesini koyduğu CHP kulislerine bomba gibi düştü.

BAŞ BAŞA 1 SAAT
CHP kulislerinden alınan bilgilere göre Kılıçdaroğlu ve Tekin dün, Genel Başkanlık makamında yaklaşık bir saat süren bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Tekin'in MYK'daki bazı isimler ile son dönemde il kongrelerinde ismi geçen bazı partililere yönelik eleştirilerde bulunarak "Ben onlarla aynı MYK'da bulunmayı, aynı yönetim anlayışıyla hareket etmeyi kabullenemiyorum" diyerek istifa dilekçesini Kılıçdaroğlu'na sunduğu ileri sürüldü. 

KILIÇDAROĞLU KABUL ETMEDİ
Hürriyet'ten Onur Konuralp'in haberine göre, Kılıçdaroğlu'nun ise istifayı kabul etmediği belirtiliyor. Şimdi gözler önümüzdeki saatlerde toplanacak MYK toplantısına çevrildi. Genel Merkez'de Tekin'in MYK'ya katılması ve istifasını geri alması yönünde görüşmeler başladı. Tekin'in ise odasını kapayarak genel merkezden ayrılmaya hazırlandığı belirtiliyor.

İSTİFA KARARININ PERDE ARKASI
CHP'de İstanbul İl Başkanlığı ile ilgili Gürsel Tekin'in Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile ters düştüğü iddia ediliyordu. CHP liderinin son Bosna ziyareti sonrası yakın kurmayları tarafından Oğuz Kaan Salıcı ismini gizliden de olsa desteklediği iddialarının, Gürsel Tekin'in istifa kararı almasına neden olduğu öne sürülüyor. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!