Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"CHP ve MHP liderli aynı partinin mensubu gibi konuşuyor"

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Adana Menderes Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Seyhan İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı.

''CHP ve MHP liderli aynı partinin mensubu gibi konuşuyor''

 

Salonu dolduran partililerin 'Sev de sevelim, say de sayalım' sloganlarıyla karşılanan Ömer Çelik, sloganlara "Bu ülkeyi 'öl de ölelim, vur de vuralım' diyenler batırdılar, 'sev de sevelim, say de sayalım' diyenler düzlüğe çıkardılar" diyerek yanıt verdi.

Güvenden ve Barıştan Rahatsızlık Duyanlar, Vurmaktan ve Ölmekten Anlar

"Türkiye'yi borçtan kurtarmış Başbakanımıza ve AK Parti'ye iftiralar atıyorlar. İnsan vatan sevgisini, o vatanı kıymetli kılmakla gösterir. Ama bugün hala çatışmadan medet umuyorlar. Ülkeyi bir gecede ekonomik krize soktular, bugün de çıkıp meydanlarda 'vur de vuralım, öl de ölelim' diyorlar. Onlar siyasette kendilerini tüketmiş, bu ülkeye verecek bir şey kalmamıştır. Ellerindeki tek şey çatışma, yegane bildikleri şey milleti birbirine düşürmektir. Güvenden ve barıştan rahatsızlık duyanlar, vurmaktan ve ölmekten anlar. Bu ülke, kendi barışını tesis etme, ekonomisini büyütme, demokrasini yüceltme noktasında asla geri adım atmayacak"

Geçmişi Özleyen, Askeri Vesayetten Medet Umanların Bu Millete Verecek Bir Şeyi Yok

"Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Bahçeli, iki ayrı yerde miting yaptıklarında sanki iki ayrı partinin genel başkanı değil de, tek bir partinin genel başkanı gibi konuşuyor. Çünkü AK Parti'nin karşısında ancak birleşerek durabileceklerini gördüler. Ancak bu yetmez, karşımızda duramazlar. Bu ana muhalefet partisi, iktidar için şanstır. Ama biz üzülüyoruz. CHP'nin yurtdışında muhatap alınmamasına üzülüyoruz. Geçmişi özleyen, cuntaların, askeri vesayetten medet umanların bu millete verecek bir şeyi yok"

Bizim Hükümetimiz İnsan Haklarına Aykırı Bütün Uygulamalara Son Verdi

"Yıllar önce Kürt kardeşlerimizin dilleri, kimlikleri yasaklandı. Onlar bu ülkede ikinci sınıf vatandaş konumuna düşürmeye çalışıldı. Türk-Kürt ile Kürt-Türk arasında bir problemi yoktur. İnsanların dilleri, kimlikleri inkar edildi. Bizim hükümetimiz geldi, insan haklarına aykırı bütün uygulamalara son verdi. İnsanların kimlik ve dilleri serbest kaldı. Bu yıl, ülkemizde demokrasimizi, insan haklarımızı, tehdit etmeye çalışan bu silahlı unsurlara kaşı bir çözüm süreci başladı. Yapılan bu ülkenin demokrasisini, ekonomisini, sosyal hayatını tehdit eden silahlı unsurların ülke dışarısına çıkartılmıştır. Bu iradeyi Başbakanımız ve milletimiz göstermiştir."

Çözüm Süreci Yanlış Beyanlarla Lekelenmeye Çalışılıyor
"Yurtdışındaki bazı odaklar, bu süreci engellemeye çalışabilirler. Türkiye'nin güçlenmesinde, barışa ve istikrara kavuşmasında rahatsız olabilirler. Ama anlamadığımız, anlam veremediğimiz şu. Türkiye artık demokrasi ve ekonomisi ile bütün unsurları ile kanatlanıp uçmaya başlamışken, Türkiye'deki muhalefet partilerinin bu süreci baltalamaya çalışmalarını anlamak mümkün değil"
Etkinliklere katılmak ve temaslarda bulunmak üzere sabah saatlerinde memleketi Adana'ya gelen Bakan Çelik, gün boyu programının her adımında halkın sevgi gösterileriyle karşılaştı.

Hiç Kimseyle Millet Adına Pazarlık Yapılmadı
Havalimanında coşkulu kalabalık tarafından karşılanan Bakan Çelik, ilk olarak 59 No'lu Yeni Adana 100. Yıl Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Genel Kurul toplantısına katıldı ve bir konuşma yaptı.

"Ülkeye daha çok barış, daha çok demokrasi gelsin, dolayısıyla ülkenin ekonomisi çok daha iyi olsun diye uğraşan hükümetiniz ve daha çok koşturan yöneticileriniz var. Hiç kimseyle millet adına pazarlık yapılmadı. Hiç kimse ile milletin adına, milletin niteliği üzerine bir pazarlık yapılmadı. Şundan emin olun, hiçbir zaman sizin astığınız bayrak inmeyecek, her zaman daha gururla dalgalanacak, daha yükseğe çekilecek. Sizin kıymet verdiğiniz değerlerin hepsi ülkeyi yöneten kadroların baş tacıdır."

Onlar Yezid'in Yolundadır

Adana temasları çerçevesinde Alevi Kültür Dernekleri Adana Şubesi'ni de ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, burada Alevi vatandaşlarla sohbet edip, sıkıntılarını dinledi.

"Suriyeli kardeşlerimizin bir kısmını ülkemizde misafir ediyoruz. Bu zor ve sancılı bir süreç. Bu süreçteki çeşitli sıkıntıları Alevi ve Sünni vatandaşlarımız arasında bir kavgaya, bir çatışmaya, bir husumete dönüştürmeye çalışanlar var. Kim ki masumların kanına girip onları öldürüyorsa, bizim ülkemizde Alevi ile Sünni'nin arasına kin, nefret ve kavga sokmaya çalışıyorsa o Yezid'in yolundan gidiyordur. Allah, hepimizi Hz. Hüseyin'in yolundan ayırmasın. Ehlibeyt, her türlü fitne ve fesadı temsil eden Yezid'e karşı her zaman uyanık ve dirençli olmaktır, Hz. Hüseyin'in yolundan her ne olursa olsun vazgeçmemektir. Dolayısıyla Alevi için ehlibeyt neyse Sünni için de ehlibeyt odur. Her şeyi unutup, bir kenara bırakıp, tüm bildiklerimizi unutsak da sadece Ehlibeyt sevgisi bizim kardeşliğimizi ayakta tutmaya yeter. Hepimiz Ehlibeyt'in takipçisiyiz.

Türkiye'nin, kendi iç sıkıntılarından kurtulup, dış dünyaya bakıp, ekonomi ve demokrasisini daha iyi bir noktaya taşımak istiyor. Türkiye olarak, bizim bu sorunları aşacak binlerce yıllık kültürümüz var. Bizim ortak dünyamızı inşa eden Kerbelamız var. Aşuremiz var. Tabi ki farklılıklarımız olacak, bunlar bizim zenginliğimizdir. Farklılıklarımız, bizi hakikate götüren bir yıldız gibidir."
Çelik ayrıca Sarıçam Belediyesi yeni hizmet binasının temel atma törenine de katıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!