Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"CHP tabanı süreci destekliyor"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, CHP'nin üst kademesinde fikir ayrılıkları olsa da tabanında çözüm sürecinin desteklendiği kanaatinde olduğunu söyledi.

''CHP tabanı süreci destekliyor''

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Bünyan ilçe Başkanı Süleyman Yıldırım'ın cenaze törenine katılmak için geldiği ilçede parti teşkilatını ziyaret etti.


Burada gazetecilere açıklama yapan Yıldız, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Akil
İnsanlar heyetine yönelik eleştirilerinin anımsatılması üzerine ''Türkiye bütün yüklerinden kurtulmak durumunda. Bütün problemli işlerine, kendisine acı veren ve kalkınmasına mani olan maddi manevi bütün sıkıntılarını üzerinden atmak durumunda'' dedi.

Akil İnsanların çalışmalarına başladıklarını anımsatan Yıldız, şöyle devam etti:

''Kayseri'ye de çarşamba günü itibariyle gelecekler. CHP bu işin nasıl olacağını bize hiç tarif etmedi. Nasıl olmayacağını tarif ediyor. Biz bu ülkenin sevdalısıyız. Hem çözüm süreçlerini desteklemek, yönetmek, böylece problemlerimizden kurtulmak ve aynı zamanda Türkiye'nin ilerlemesini ve 2023 yılındaki Başbakanımızın hedeflerine uyması lazım. Bunun için de bütün yüklerinden kurtulması gerekiyor. Sırtımızdaki en büyük yük o dur. Bunun çözümü adına toplumun bütün kesimlerinin, iktidarın, muhalefetin hiçbir ayrım yapmaksızın... Çünkü bu problem partiler üstü bir problem. O yüzden CHP'nin de bu manada bir müddet sonra ben olumlu bir havayı yakalayacağına toplumdaki genel havanın onlara da sirayet edeceğini inanıyorum.''

CHP'nin üst kademesinde fikir ayrılıkları olsa da tabanında bu sürecin desteklendiği kanaatinde olduğunu dile getiren Yıldız, ''Konuştuğumuz kişiler bu manada desteklediklerini söylüyor. O açıdan Türkiye'nin bütün prangalarından kurtulması lazım. Bırakın yürümeyi, koşması gerekiyor. Biz inşallah gençlerimize ve çocuklarımıza böyle bir Türkiye hazırlıyoruz'' ifadelerini kullandı.

Yıldız, bir gazetecinin Akil İnsanlar Heyetinin harcamalarına ilişkin eleştirilerin olduğunu söylemesi üzerine de şunları kaydetti:

''Tabii ilgili arkadaşlarımız onunla ilgili görüşlerini belirtecekler. Şimdi herkes her konuda aynı şeyi düşünecek diye bir kaide yok. Farklı şeyler söyleyebilirler. Bu da demokrasinin bir unsurudur. Yani her birimiz her problem karşısında aynı çözümü sunmayabilir. Ama bu ülkenin idaresini yönetimini bizler yapıyoruz. Sırtında yumurta küfesi olan bizleriz. Bunları kırmadan, dökmeden yerine ulaştırmak durumundayız. Ben bunları toplumdaki bir fikir çeşitliliği olarak görürüm. Bunun haricinde de biz yolumuza devam ederiz.''

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!