CHP'NİN HEDEFİNDE SGK VE ÖZEL BİR HASTANE VAR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa İl Başkanı Gürhan Akdoğan, Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) alınan televizyonlarda sadece bazı kanalların izlenmesi hususunda personele baskı yapıldığını iddia etti.

CHP'NİN HEDEFİNDE SGK VE ÖZEL BİR HASTANE VAR

CHP Bursa Milletvekili Abdullah Özer ile birlikte basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Gürhan Akdoğan, SGK'da son zamanlarda artan sıkıntılarla alakalı Bursa Tabip Odası'ndan görüş aldıklarını söyledi. SGK yetkililerine, Sosyal Güvenlik Kurumu'nda çalışan kişilere sendika üyesi olduğu için soruşturma açılıp açılmadığını soran Akdoğan, "Binanızın salonlarında kaç tane plazma televizyon vardır? Bunlar hangi kaynakla satın alınmıştır? Gün boyu personel ve vatandaşlar hangi kanalı izlemeye zorlanmaktadır? Neden bu televizyonlarda Bursa'mızın yerel kanalları ya da ulusal peç çok kanal açılmamaktadır?" dedi.
SGK'nın personeli için düzenlediği ve katılmak mecburi olan seminere iştirak eden Dr. Ala Elcircev'in kim olduğunu ve ne kadar ücret ödendiğini soran Akdoğan, "Bu seminere katılmayanlara soruşturma açtınız mı? Türkçeyi bile tam olarak telaffuz etmeyen bu adamın referansları nelerdir? Kurumda çalışan 32 personelin işletme mastırı için sendikaya tahsis edilmeyen salonlara Fatih Üniversitesi'nden hocalar getirdiğiniz doğru mudur? Uludağ Üniversitesi'nde yetkili kimse yok mudur?" diye sordu.
Akdoğan, sorularına tatmin edici cevaplar alana kadar konunun takipçisi olacaklarını söyledi. Milletvekili Abdullah Özer ise, Bursa'daki özel bir hastaneye 2009 yılında SGK'dan 30 milyon lira hizmet bedeli ödendiğini, bunun 10 milyon lirasının açıktan ve hak edilmeden alınan para olduğunu iddia etti. Özer, kurumu zarara uğratan söz konusu hastanenin sözleşmesinin neden feshedilmediği konusunda 23 Aralık 2010'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'e bir soru önergesi verdiğini anlattı.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!