CHP'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey: Gülümse Bursa biz geliyoruz!

CHP'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, adaylığının resmen ilan edilmesinin ardından yaptığı açıklamada "Bursa'ya hizmet etme yolunu bize açan Sayın Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu'na ve CHP Parti Meclisi'ne teşekkür ederim. O sene bu sene dostlar. Siz varsanız başarırız. Allah utandırmasın, yolumuz açık olsun" dedi. Bozbey Bursalılara "Yarın saat 15.00'te Barakfakih Kavşağı'nda 16.00'da Kent Meydanı'nda olacağım. Hepinizi bu büyük buluşmaya davet ediyorum" sözleriyle çağrıda da bulundu.

CHP'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey: Gülümse Bursa biz geliyoruz!

CHP'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, adaylığının resmen ilan edilmesinin ardından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Sevgili hemşehrilerim, sevgili Bursalılar!
Bursa sevdalıları!
Gün bugündür! Gün bu güzel kenti hak ettiği yere taşıma günüdür. M. Gündüz Göktürk'ün "Bursa'nın Şiiri"ndeki gibi:
Size bir şehir getiriyorum
Marmara kıyısından
Deniz karışmış topraklarına mavi mavi
Bir dağ rüzgarı eser ovasından
Kendi ellerimle topladım her şeyini
Çiçekler arasından...
Şimdi yola çıkma zamanı, şimdi Bursamla geleceği birlikte kurma zamanı.
Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığımızı açıklayarak Bursa'ya hizmet etme yolunu bize açan Sayın Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu'na ve CHP Parti Meclisi'ne teşekkür ederim.
O SENE BU SENE DOSTLAR, siz varsanız başarırız. Allah utandırmasın, yolumuz açık olsun...

GÜLÜMSE BURSA BİZ GELİYORUZ."

CHP'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey, "Amacımız, Bursalıları gülümsetmek. 'Gülümse Bursa, biz geliyoruz' diyebiliyorum artık." dedi.

Halen Nilüfer Belediye Başkanı olan Bozbey, yaptığı açıklamada, uzunca süredir Bursa'yı yönetmekle ilgili bir hayalinin olduğunu söyledi.

Bursa'nın doğusundan batısına kuzeyinden güneyine sorularını bilen, tanıyan biri olduğunu dile getiren Bozbey, şöyle konuştu:

"Hayallerimizi gerçekleştirmek için yola çıktık. Bursa, ülkenin en güzel kentlerinden biri. Dağı, denizi, ovası ve tarih birikimiyle, sanayisiyle Bursa her yönüyle güçlü ve o kadar da dünyanın tanıyabileceği, marka olabilecek bir kent. En kısa zamanda projelerimizi paylaşacağız. Bursa, güzelim yeşil Bursa değil artık. Değerlerini, yeşilini kaybetmiş bir Bursa var. Bursa, yeniden 'yeşil Bursa' olacak ve özlediği yeşiline kavuşacak."

Hayata geçirecekleri projeleri hep beraber yöneterek, paylaşarak uygulayacaklarını aktaran Bozbey, "Bursa'nın trafik ve kentsel sorunları olduğu kadar işsizlik, turizm ve yönetim sorunu da var. Nilüfer'deki katılımcı demokrasiyi Bursa genelinde yerleştirerek, her kesimin görüşlerini alarak, birlikte yöneteceğiz. Doğru projelerle Bursa'yı marka kent, bilinen tanınan örnek bir kent yapabiliriz." dedi.

Bozbey, 20 yıllık yöneticilik ve belediye başkanlığı tecrübesi bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Amacımız, yaşanabilir bir Bursa, insan öncelikli bir kent oluşturmak. İnsan için şehir oluşturmayı hedefliyoruz. Şehir için insan değil, insan için şehir oluşturma çabamıza bugünden itibaren inanıyorum ki Bursalılar da destek verecek. 1 Nisan'dan itibaren bunları başaracağız. Amacımız, Bursalıları gülümsetmek. 'Gülümse Bursa, biz geliyoruz' diyebiliyorum artık." 

Bozbey, "Yarın saat 15.00'te Barakfakih Kavşağı'nda 16.00'da Kent Meydanı'nda olacağım. Hepinizi bu büyük buluşmaya davet ediyorum" dedi.

CHP'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak ismi resmen açıklanan Mustafa Bozbey, kararı Ankara'da öğrendi. Bozbey Ankara'ya gitmeden önce sabah saatlerinde önce annesini ziyaret ederek hayır duasını aldı, ardından Emir Sultan Türbesi'nde dua etti. 

CHP'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey, adaylığı ile ilgili açıklama sırasında Ankara'daydı. Bozbey Ankara'ya gitmeden önce sabah saatlerinde eşi Seden Bozbey ile birlikte Özlüce Mahallesi'ndeki baba ocağına giderek annesi Münevver Bozbey, kardeşleri Ferah, Sema, Ramiz, Hüseyin ve Ertan Bozbey ile bir araya geldi. Annesi Münevver Bozbey'in hayır duasını alan Mustafa Bozbey, daha sonra ailesiyle birlikte Özlüce Mahalle Kabristanı'na giderek babası Hasan Bozbey'in mezarı başında dua etti. Duygu dolu anların yaşandığı ziyaretin ardından Mustafa Bozbey eşi Seden Bozbey ile birlilkte Emir Sultan Türbesi'ne gitti. Bozbey, türbede eşi Seden Bozbey ile birlikte dua etti. Bozbey daha sonra eşi Seden Bozbey ile Ankara'ya gitti. 
Bozbey'in yarın (cumartesi) saat 15.00'de Barakfakih kavşağında, saat 16.00'da ise Kent Meydanı'nda karşılanacağı ve çalışmaların startını vereceği öğrenildi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!