CHP Lideri'nden tazminat tepkisi: AİHM'de kazanacağım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve yakınlarının Man Adası'nda bir şirkete para gönderdiklerine ilişkin paylaştığı belgelerle ilgili açılan davada tazminata mahkum edilmesine tepki gösterdi: Biz parayla, pulla korkmayız. Ben o davada mutlaka kazanacağım. Türkiye'de olmasa dahi, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde kazacağım.

CHP Lideri'nden tazminat tepkisi: AİHM'de kazanacağım

Beylikdüzü'nde sivil toplum örgütleri ve işinsanlarıyla bir araya gelen Kılıçdaroğlu, Man Adası tazminatıyla ilgili şunları sölyedi:

"Man Adası'nda para hareketi oldu mu? Oldu. Man Adası'ndaki şirketin kuruluş sermayesi, 1 sterlin mi? 1 sterlin. Neresi yanlış bunun? Kendisi de itiraf etti zaten. Niye bu tazminat? Hangi gerekçeyle? Davanın bütün belgeleri doğru. Savcının yazısı var. Soruyor Halk Bankası'na. 'Evet bize ait' diyor. MASAK'a soruyor, 'Bunlar doğru mu?' 'Evet doğru.' Talimat alan yargıç, parayla beni korkutacağını sanıyor. Biz parayla, pulla korkmayız. Biz namuslu adamlarız. Nerede bu ülkenin çıkarları aleyhine bir eylem varsa biz onunla mücadele ederiz. Nerede bu 18 milyon dolar? Bozdurdunuz mu? Sermayesi 1 sterlini olan şirket, 18 milyon dolarlık ne aldı? Bunların yanıtı yok. O karar veren hâkim de hâkim değil zaten."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!