Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

CHP'li vekilin darbe mesajı tepki çekti

Mısır'da askeri cunta seçilmiş cumhurbaşkanını devirdiği sırada CHP'li bir vekil Türk hükümetine "ders çıkarın" mesajı attı ve büyük tepki topladı

CHP'li vekilin darbe mesajı tepki çekti

Mısır'da dün askeri cunta tarafından yüzde 50'nin üzerinde bir oyla seçilmiş cumhurbaşkanının devrilmesi Türkiye'de beklendiği gibi bazı siyasetçiler tarafından iç siyasete yönelik değerlendirmelerde kullanıldı. Bunlardan biri de CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran oldu.

Umut Oran, darbenin yapıldığı, Mısır halkının yarısının gözyaşlarına boğulduğu sırada attığı twitter mesajıyla Ak Parti iktidarına göndermede bulunarak büyük tepki topladı. Oran, cunta tarafından yapılan darbeyi gösterek hükümetten "ders çıkarın" imasında bulundu.

Umut Oran "Mısır'daki gelişmeler çok önemli. Demokrasi sadece sadıkla olmadığının bir göstergesi. Tüm siyaset kurumları ders çıkarmalı" diye mesaj attı. Oran'ın bu mesajı çok sert tepkiler aldı. Tepkiler üzerine Oran mesajı sildi yeni bir mesaj yayınladı.

Oran yeni mesajında şunları söyledi: Demokrasi sadece sadık değildir ve darbeler asla kabul edilemez. Çoğulcu, özgür bir ülkede yaşamak herkesin hakkı."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!