CHP'li vekile omurga nakli

Kazadan 4 gün sonra, omurgalarından ikisinde kırık olduğu ortaya çıkan CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir'e omurga nakli yapıldı.

CHP'li vekile omurga nakli

 

 

CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, 30 Haziran gecesi, Milas'ta katıldığı bir düğünden Göcek'teki 11'inci Yayla Yürüyüşü Şenliği'ne geçerken Muğla- Fethiye karayolunun Dalaman yakınlarında 48 FF 590 plakalı otomobiliyle kaza yaptı. Milletvekili Demir, takla atıp, 100 metre sürüklenerek ters dönen otomobilden kendi imkanlarıyla çıkan Milletvekili Demir, durumu bildirdiği jandarma ve 112 Acil Servis ekipleri tarafından Dalaman Devlet Hastanesi'ne gönderildi.

OMURGALARINDAN İKİSİNDE KIRIK ÇIKTI

Boyun omurmarında ani travmaya bağlı kas ağrısı bulunduğu teşhisi konup, gerekli kontrollerinin ardından taburcu edildi. Ancak kadın doğum uzmanı, Muğla Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı olan Prof. Dr. Demir, ağrıları artınca Fethiye Esnaf Hastanesi'ne gitti. Ancak, burada da gerekli kontrollerinin ardından evine gönderildi. Hastaneden çıkışta, kazadan bir gün sonra Göcek Gürsü Yayla Yürüyüşü'ne katılanların resimlerinin yer aldığı serginin açılışına katılan Milletvekil Demir, burada ağrıları artması üzerine ileri tetkik için İzmir'deki bir poliklinikte MR çektirdi. MR sonucunda Demir'in omurgalarından ikisinde kırık, ikisinde de ciddi ezilme olduğu belirlendi. Doktorlar Demir'e ameliyat olması gerektiğini bildirdi.

Bunun üzerine Demir, İstanbul Florance Nightingale Hastanesi'nde, dün aile dostu olan ortopedi ve travmatoloji uzmanı Opr. Dr. Prof. Dr. Avni Hamzaoğlu tarafından ameliyat edildi.

10 GÜN SONRA TABURCU EDİLECEK

Ameliyatın ardından servisteki odasına alınan Milletvekili Demir, "Sağlık durumum şu an çok iyi. Bir kaç gün sonra ayağa kalktığımızda da demokrasi ve özgürlüğün Türkiye'de yerleşmesi için mücadeleye devam edeceğim" dedi. Demir'in, 10 gün sonra taburcu edileceği bildirildi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!