CHP'li Özel'den seçmene ikinci tur çağrısı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 24 Haziran'daki cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalabileceğini belirterek, tatil planı yapan vatandaşlara çağrıda bulundu. Özel, "24 Haziran'da tek adam rejimine 'dur' deyip, 8 Temmuz'da cumhurbaşkanlığı makamına Muharrem İnce'yi getirmek için hepimizin sandık başında olması çok önemli" dedi.

CHP'li Özel'den seçmene ikinci tur çağrısı

CHP Manisa İl Başkanlığı'nın Manisa milletvekili adaylarını kamuoyuna tanıtmak ve parti yöneticileriyle bir araya getirmek için düzenlediği iftar yemeğinde konuşan Özel, AK Parti iktidarının milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimini erkene çekmesindeki amacının, muhalefeti hazırlıksız yakalamak olduğunu söyledi.

Özel, "Ülke, zor bir sürecin içinde. Bir baskın seçimle karşı karşıyayız. Baskın seçimin bir tek gerekçesi var. İşler her geçen gün, bugünkü iktidar için kötüye gidiyordu. Yaklaşmakta olan ekonomik buhranı, dövizin dizginlenememesini, faizlerin Cumhurbaşkanı'nın bütün talimatlarına rağmen dizginlenememesini gördüler ve ileriye kalacak bir seçimin kendileri için çok zor olacağını düşünerek, kendi hesaplarına göre muhalefeti hazırlıksız yakalamaya çalıştılar. Ama gelin görün ki karşı karşıya kaldıkları tablo, hazırlıksız olmasını bekledikleri muhalefetin; ittifaksa ittifak, seçim bildirgesiyse seçim bildirgesi, en etkili cumhurbaşkanı adaylarıyla halkın karşısına çıkmasıyla olmuştur" dedi.

Özel, "En çıldırtacak adayı göstereceğiz dedik. Şimdi görüyoruz ki Muharrem İnce gündemi belirliyor ve Recep Tayyip Erdoğan bugüne kadar gündem belirlemek ile kendisini usta sayan, kendi kendine övünen o prompterların kahramanı şimdi camdan değil, candan konuşan CHP'nin adayının karşısında sinirden ne yapacağını şaşırmış. Kendisine karşı mizahı kullanan, kendisine karşı pozitif dil kullanan, şaşırtan bir adayın karşısında çılgına dönmüş, hangi aşağılayıcı cümle kullanacağını şaşırmıştır" diye konuştu.

'GÖNÜL İSTERDİ Kİ İLK TURDA İNCE CUMHURBAŞKANI OLSUN'

Cumhurbaşkanlığı seçiminin 24 Haziran'da sonuçlanmayıp ikinci tura kalabileceğini ifade eden Özel, 8 Temmuz tarihinde yapılması beklenen ikinci tur için tatil planları yapan vatandaşlara çağrıda bulundu.

Özel, "Biz bu seçimin sonunda içinde bulunduğumuz ittifakın, geçen referandum sonuçlarının da ilerisinde bir sonuç alacağını ve diğer ittifaka fark atacağını görüyoruz. Olursa 24 Haziran'da, olmazsa 8 Temmuz'da Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanı seçileceğini görüyoruz. 24 Haziran ilk turdur. Gönül isterdi ki ilk turda olsun. Ama çoklu yarış ikinci tura kalabilir. Buradan tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum. 24 Haziran, belki daha önemli tarihin 8 Temmuz olduğunun altını çizmek istiyoruz. Tatil planlarını memlekete gitme planlarını, seçmen kütüğünün olduğu yerde 8 Temmuz'da olma planlarını herkes buna göre yapmalıdır. 24 Haziran'da tek adam rejimine 'dur' deyip, 8 Temmuz günü Cumhurbaşkanlığı makamına milletin adamını, halkın adayını Muharrem İnce'yi getirmek için hepimizin bu iki tarihte sandık başında olması çok önemlidir" ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!