CHP'li muhalifler toplandı: Tüzük kurultayı kararı!

CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Gaye Usluer, partisindeki olağanüstü kurultay tartışmalarına ilişkin, "630 delegenin imzası bir şekilde 600'ün altına düşürüldü. Delegelerimizin söylemlerinden görüyoruz ki hala imza veren 630 delegemiz imzalarının arkasındalar. Delegelerimiz, 630 imzanın gereğinin yerine getirilmesini istiyorlar." dedi.

CHP'li muhalifler toplandı: Tüzük kurultayı kararı!

Usluer, olağanüstü kurultay talep eden delegelerle, bundan sonraki  süreçte izleyecekleri yol haritalarını belirlemek üzere Ankara'da bir otelde  gerçekleştirdikleri toplantıya ilişkin basın açıklaması yaptı.

Olağanüstü kurultay talebiyle imza veren 630 delegeyi temsilen her  ilden en az 1 kişi olmak üzere 400 kişinin toplantıya katıldığını belirten  Usluer, 24 Haziran seçimleri sonrasında CHP'nin yapamadığı siyasal  değerlendirmenin burada yapıldığını ifade etti.

Seçimli olağanüstü kurultayın yapılması için 630 imza toplandığını  dile getiren Usluer, "630 delegenin imzası bir şekilde 600'ün altına düşürüldü.  Delegelerimizin söylemlerinden görüyoruz ki hala imza veren 630 delegemiz  imzalarının arkasındalar. Delegelerimiz, 630 imzanın gereğinin yerine  getirilmesini istiyorlar." diye konuştu. Delegelerin, CHP'de yeni bir yönetim anlayışının gerekliliğinin  arkasında olduğunu vurgulayan Usluer, yerel seçimler öncesinde olağanüstü seçimli  kurultayın yapılmasını istediklerini kaydetti.

Usluer, konuşmaların ardından atacakları adımlara ilişkin bir oylama  yapıp hafta içinde bir deklerasyon yayımlayacaklarını bildirdi. Gaye Usluer, açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını  yanıtladı. "Kurultayda ısrarcı olanların disipline sevk edileceği" yönündeki  iddiaların sorulması üzerine, "Öyle bir açıklaması olmadı Sayın Genel  Başkanımızın. Medya tarafından farklı şekilde yorumlandı. Olağanüstü kurultay  talebi tüzüğün bize verdiği bir haktır. O hakkı tüzüğün öngördüğü biçimde  kullandık. Buradan bir disiplin süreci çıkmaz." yanıtını verdi.

"Her seçenek konuşuluyor"

"Yeniden bir imza toplama süreci olacak mı? Tüzük kurultayına  gidilecek mi?" sorusunu Usluer, "Her seçeneğin konuşulduğu, tartışıldığı bir  toplantı devam ediyor." şeklinde cevapladı.

Usluer, bu seçenekler arasında yargı yolunun hiç gündeme gelmediğinin  altını çizdi.

Öte yandan, toplantı başladığında salonda olan CHP'li Muharrem İnce,  yaklaşık 40 dakika kaldıktan sonra ayrıldı. Toplantı, daha sonra İnce olmadan  devam etti.

Toplantıya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu vede katıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!