CHP'li İnce'den sert sözler

CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, kentte esnaf gezisi sırasında, bir gazeteciden aldığı makine ile parti teşkilatının fotoğrafını çekti.

CHP'li İnce'den sert sözler

Gezi sırasında AK Parti Yalova Teşkilatı'nı eleştiren İnce, "AKP devşirme bir partidir. İl başkanı ve belediye başkanı devşirme. AKP'nin kurucuları nerede? Devşirmelerin eline geçmiş bir parti" dedi.

Muharrem İnce, seçim bölgesi Yalova'da esnaf ziyaretleri yaptı. İnce'nin gezisine CHP'den Yalova Belediye Başkan aday adayları Vefa Salman ve Ertan Şener de katıldı. Tüm aday adaylarının partinin has evlatları olduğunu söyleyen İnce, "Yerel seçim yaklaşıyor. Şu anda il yönetimimize müracaat eden üç arkadaşımız var. Bunlar Vefa Salman, Ertan Şener ve Mehmet Gürel arkadaşlarımız. Bu sayı daha fazla da olabilir. Parti meclisimizin alacağı karar doğrultusunda önümüzdeki günlerde hangi yöntem belirlenecekse, parti meclisi neye karar verecekse, aday yoklaması mı yapar, ön seçim mi yapar, merkez yoklaması mı yapar o karar doğrultusunda en kısa sürede adayımızı belirleyeceğiz. Bu üç arkadaşımız da olur bir başkası da ama adaylarımızın hepsi partinin has evlatları olan arkadaşlarımız" diye konuştu.

"TEMEL COŞKUN'U HERHALDE YİYECEKLER"

Ak Parti Yalova teşkilatı hakkında eleştirilerde bulunan İnce, şöyle konuştu:

"Karşımızda bir de AKP var. Bir de onun durumuna bakalım. Geçmişte Temel Coşkun ve Yakup Koçal bir araya geldiler, gittiler Başbakanı kandırdılar. Başbakana, 'Biz bir araya gelirsek bu Muharrem İnce'yi yeneriz. Yalova'da 2-0 yaparız' dediler. Bu vaadi verdiler. Hiç de öyle olmadı. Güçlerini birleştirdiler, falan bunlar hikayedir. Yalova halkı tekrar Cumhuriyet Halk Partisi'ne sahip çıktı. Biz yine 3'üncü dönem milletvekilimizi buradan çıkarttık. Benim öngörüm şudur ki; bu Temel Coşkun'la Yakup Koçal bir araya gelip Muharrem İnce'yi yenemediler, ama bu Mustafa Pehlivan'la bu Yakup Koçal bir araya gelip Temel Coşkun'u herhalde yiyecekler diye düşünüyorum. Bundan hiç kuşku duymuyorum. Önümüzdeki sürecin bunu göstereceğini çok net bir şekilde görüyorum."

Ak Parti İl Başkanı ve AK Parti'li belediye başkanının devşirme olduğunu söyleyen İnce, "CHP ile AKP arasındaki fark şudur; Muharrem İnce, CHP'nin milletvekili. Partinin evladıdır. CHP'nin ilçe yönetiminde, il yönetiminde, il başkanlığında görev yapmış, siyasi çizgisinde hiç zig zag olmayan birisidir. Kırığı olmayan birisidir. İl başkanımız öyledir, merkez ilçe başkanımız öyledir, aday adaylarımız da öyledir. Hepsi partinin evladıdır. AKP ise devşirme bir partidir. İl başkanı devşirme, belediye başkanı devşirme. AKP'nin kurucuları nerede? AKP'nin evlatları nerede? AKP'nin kuruluşunda hizmet etmiş olan insanlar kenarda kalmış. Devşirmelerin eline geçmiş parti" dedi.

Muharrem İnce, gezi sırasında bir basın mensubunun fotoğraf makinesini alarak CHP teşkilatının fotoğrafını çekti. Teşkilat mensupları da İnce'ye poz verdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!