CHP Karşıyaka İlçe Başkanı tutuklandı

Suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Adnan Alabay, tutuklandı.

CHP Karşıyaka İlçe Başkanı tutuklandı


İzmir, İstanbul ve Bursa'da yürütülen suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınıp diğer 4 avukatla birlikte adliyeye sevk edilen CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Adnan Alabay, tutuklandı. Diğer 4 avukat ise savcılık sorgulamasının ardından serbest bırakıldı.

İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan 4 avukat ile CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Alabay, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye gönderildi.

Operasyonda daha önce gözaltına alınan 30 kişiden 7'si savcılık talimatıyla emniyette serbest bırakılmış, adliyeye sevk edilen 23 kişiden 13'ü tutuklanmış, 8'i savcılık sorgusunun ardından, 2'si de mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere salıverilmişti.

Böylece operasyonda tutuklu kişi sayısı, 14'e çıktı.
''Silahla yaralama, tehditle senet imzalatma, rüşvet vermek suretiyle bilirkişi raporu düzenleterek adli yargıyı etkileme, silahla yaraladıkları kişinin tehdit sonucu şikayetçi olmaktan vazgeçmesi, dolandırıcılık'' gibi suçlara karıştığı iddia edilen zanlıların, dolandırıcılık yoluyla elde ettiği öne sürülen 2 milyon liranın bulunduğu banka hesapları ve çok sayıda taşınmazına el konulmuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!