CHP heyeti, 19. Olağanüstü Kurultay öncesi Anıtkabir'i ziyaret etti

CHP'nin 19. Olağanüstü Kurultayı öncesi CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi başkanlığındaki parti heyeti, Anıtkabir'i ziyaret etti.

CHP heyeti, 19. Olağanüstü Kurultay öncesi Anıtkabir'i ziyaret etti

Genel Sekreter Hamzaçebi  başkanlığındaki CHP heyeti, kurultay öncesi Anıtkabir'i ziyaret etti

Anıtkabir'e gelen partililer, Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakarak  saygı duruşunda bulundu. Hamzaçebi ve partililer, Anıtkabir merdivenlerinde  hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti.

Akif Hamzaçebi, buradaki Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

"Yurtta barış dünyada barış ilkesinin görmezden gelindiği, muasır  medeniyetler seviyesinin üstüne çıkılması hedefinin sekteye uğradığı, hukuk,  demokrasi ve insan haklarının askıya alındığı, kadın-erkek eşitliği konusunda  geriye gidişin devam ettiği, çocuklarımızın korunamadığı bu dönemde kurduğunuz  Cumhuriyet her şeye rağmen 'kimsesizlerin kimsesi' gücünü muhafaza etmektedir.

Bunun devam etmesi için ilkeleriniz ve devrimleriniz doğrultusunda  çalışmaya devam edecek, onu her ne pahasına olursa olsun koruyarak sonsuza kadar  yaşatmak kararlılığı içerisinde olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle kuruluştan  bugüne elde edilen tüm kazanımlarımızın koruyucusu olacağımızı bildiriyor,  huzurunuzda saygıyla eğiliyoruz."

CHP heyeti, daha sonra İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün mezarına  çelenk bırakarak Anıtkabir'den ayrıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!