Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

CHP firavun Sisi'ye gidiyor

Yaklaşık 2 yıldır halkına zulmeden Suriye Devlet Başkanı Esad'ı ziyaret eden CHP, şimdi de ilk sivil cumhurbaşkanını askeri darbeyle deviren Mısır cuntasına gidiyor. Genel Başkan Yardımcısı Loğoğlu ve milletvekili Osman Korutürk, darbe hükümetinin davetlisi olarak 9-12 Eylül'de Mısır'da olacak.

CHP firavun Sisi'ye gidiyor

Partiden yapılan açıklamada, "CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu ile CHP Milletvekili Osman Korutürk 9-12 Eylül günleri arasında Mısır'da temas ve incelemeler yapacak. Mısır Hükümeti'nin daveti üzerine Kahire'yi ziyaret edecek CHP heyeti, ziyaret sırasında, siyasi çevreler, sivil toplum kuruluşları, medya ve ilgili çevrelerle görüş alışverişinde bulunacaklar" denildi.

2 ÜLKE ARASINDAKİ SORUNLAR ÇÖZÜLECEK

Açıklamada ziyaretin gerekçesi ise şöyle açıklandı: Türkiye- Mısır ilişkileri bölge barışı ile istikrarı açısından stratejik önem  taşıyor.  İki ülke arasındaki mevcut durum ve bölgedeki son gelişmeler bu ilişkilerin sağlıklı bir zeminde olmasını gerekli kılmaktadır. CHP, Türkiye'nin  bölgesel ve küresel plandaki itibar ve gücünü her alanda koruma, kollama ve pekiştirme girişimlerini sürdürmeye devam edecektir.

DARBECİLER DAVET ETTİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu ile CHP Milletvekili Osman Korutürk Mısır'a gidiyor. Loğoğlu ve Korutürk'ten oluşan CHP heyeti Mısır'daki ziyaretleri sırasında, siyasi çevreler, sivil toplum kuruluşları, medya ve ilgili çevrelerle görüş alışverişinde bulunacaklardır.

LİDERLERLE GÖRÜŞME

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk loğoğlu Mısır ziyareti ile ilgili olarak "Hükümetin davetlisi olarak gidiyoruz. Liderlerle görüşeceğiz, çekinecek olsak gitmezdik. Türkiye-Mısır ilişkilerine önem verdiğimiz için gidiyoruz. Türkiye-Mısır arasında sakıncalı ilişkiler var ve bunlara gerek yok, CHP olarak görüş bildireceğiz. İlişkilerin sağlıklı bir zemine geçmesi için temaslarda bulunacağız Türkiye sadece AK Parti'den ibaret değil" şeklinde konuştu. Genel Başkan Yardımcısı Loğoğlu ve milletvekili Korutürk'ün, 9 Eylül tarihinde yapacağı Mısır ziyareti, aynı zamanda CHP'nin kuruluş yıldönümüne denk geliyor. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!