Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

CHP destek vermezse teklifi veremeyiz

AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş, seçilme yaşının 18'e düşürülmesi konusunda CHP'den kendilerine yanıt gelmediğini söyledi.

CHP destek vermezse teklifi veremeyiz

Meclis'te gazetecilerin seçilme yaşının 18'e düşürülmesi konusundaki sorularını yanıtlayan AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, konuyla ilgili olarak MHP'nin ''hayır'' yanıtı verdiğini belirterek, CHP'den henüz yanıt gelmediğini söyledi.

CHP'nin olumsuz yanıt vermesi halinde ne yapacakları sorusuna Elitaş, ''O durumda Anayasa Değişikliği teklifi veremeyiz, 330 lazım. Bizim sayımız 326...'' karşılığını verdi.

Er ve erbaşların oy kullanması

CHP ile er ve erbaşların oy kullanmasını da konuştuklarını anlatan Elitaş, ''Kışlada değil de başka yerde oy kullanma olsun dendi. Bugün gazetelere yansıyan 'Genelkurmay'ın tereddütleri' diye, onu da biz konuştuk. Bir bölük gidip de 'bir nolu sandıkta değil de değişik sandıklarda oy kullansın' dedik. Bunu birlikte tartıştık. Kışla dışında baskı altında olmaması için ne olacağını tartışalım, yasalarda değerlendiririz dedik. Bunun öngörüşmelerini yaptık, biz gönderdik ama yanıt gelmedi'' diye konuştu. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!