CHP'den Eren Erdem'in tutuklanmasına tepki

CHP Sözcüsü Tezcan, eski CHP Milletvekili Eren Erdem'in tutuklanmasına tepki göstererek ''Hukuki bir karar değil siyasi bir karar hatta siyasi bir karar olmanın ötesinde siyasi bir operasyon olduğunu gösteriyor. Eren Erdem'in bu davanın sonunda aklanacağına inanıyoruz'' dedi.

CHP'den Eren Erdem'in tutuklanmasına tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, eski CHP Milletvekili Eren Erdem'in tutuklanmasına ilişkin açıklama yaptı.

Tezcan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Türkiye bir çadır devleti değildir. Hiçkimse Türkiye'nin bu birikimini çadır devleti görüntüsü vererek heba edemeyecektir. Tutuklama kararı önümüzde gerekçesi çok ilginç diyor ki yurtdışına kaçma şüphesi var. Eren Erdem'in 2 yıldan bu yana bu dava nedeniyle dokunulmazlığı yok. Bu dosya nedeniyle. Yani 2 yıl içerisinde tutuklayabilirlerdi. 2 yıldır 38 kez yurtdışına çıkmış. İfadesindeki beyanı kaçsam o zaman kaçardım. 2 yıldır dokunulmazlığı olmayan birini bugün tutuklayacaksınız.

''HUKUKİ DEĞİL SİYASİ BİR KARAR''

Hukuki bir karar değil siyasi bir karar hatta siyasi bir karar olmanın ötesinde siyasi bir operasyon olduğunu gösteriyor. Parti Meclisi üyemiz ve 26. dönem milletvekilimiz Eren Erdem'in bu davanın sonunda aklanacağına inanıyoruz. Eren Erdem ile ilgili hiçbir şüphemiz yoktur. FETÖ ile kucak kucağa olanlar FETÖ'ye karşı olanları FETÖ'cülükle suçlamaya devam ediyor. Bu devran böyle gitmeyecek gitmez.''

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!