CHP'DEN DÜELLO ÇAĞIRISI

CHP genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Balıkesir'de düzenlediği mitingde yaptığı konuşmanın ardından, televizyona çıkmaya davet etti.

CHP'DEN DÜELLO ÇAĞIRISI

Kayseri'nin Tomarza ilçesinde partililere seslenen CHP genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Balıkesir'de düzenlediği mitingde yaptığı konuşmanın ardından, televizyona çıkmaya davet ederek, "Devletin televizyonları da senin emrinde, benim emrimde değil. Ben tek başıma, sen istersen tüm kadronla, istediğin televizyon kanalında gel karşıma. Sana söz veriyorum ben tek başıma çıkacağım. Vallahi de gemiciği sormayacağım. Kul hakkını kim yedi onu soracağım" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında ilçe halkı ile buluşmak üzere Kayseri'ye gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tomzarza ilçesinde partililere seslendi. "Başbakan Kılıçdaroğlu" sloganlarıyla karşılanan Kılıçdaroğlu, Tomarza'da partililere hitap ederek, "tte zenginleşme olmaz. Zenginleşmenin tabandan başlaması lazım. Halkın zenginleşmesi lazım. Eğer esnaf ve köylü haciz kapıdaysa, bu Ankara'da oturanların ayıbıdır. Yoksa, esnafın, çiftçinin ayıbı değildir. Biz yeniden Türkiye'yi kurmayı istiyoruz. 12 milyon 715 bin kişi açlık sınırının altında, yazık değil mi bu insanlara? 'Aile Sigortası'nı getireceğiz, sözüm bu. Bu ülkede hiç kimse yoksul olmayacak, hiçbir aile yoksul olmayacak, her yerde tencere kaynayacak, her yerde huzur olacak. Ben bu sigortayı getireceğim diyorum, 'Efendim siz getirirseniz millet tembelliğe alışır' diyor, sen iş verdin de millet çalışmadı mı? Esnaf perişan halde. Bizim ahlakımızda, siyasi görüşümüzde sağ elin verdiğini sol el görmeyecek. Paralar muhtaç ailelerin hesaplarına yatırılacak" dedi.

CHP olarak yeni bir dönem başlattıklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, halkın sorunlarına çözüm arayacaklarını belirterek, "CHP olarak yeni bir süreci başlattık. 'Yeni Cumhuriyet Halk Partisi' diyoruz, 'Halkın sorunlarına kilitlenen bir CHP' diyoruz. 'Sadece eleştiren değil, çözüm üreten, o sorunlar için çözüm üreten CHP' diyoruz. O nedenle daha ciddi kadrolarımız var. Bir tane değil 3 tane bakanlar kurulu kararı alacak kadrolarımız var. Biz size inanıyoruz, siz de bize inanın. Sandığa gittiğinizde her yurttaşın siyasi görüşüne saygım var. Ama sandığa giderken bir düşünsün, cumhuriyet tarihinde hangi iktidar Türkiye ithal kurbanlık getirdi. 'Bu hükümet getirdi' diyorsanız, bu ülkenin yaylaları, suyu, çalışkan insanı var, neden yurt dışından koyun getirirler. Halktan yana düzen yoktur" diye konuştu.

Kılıdaroğlu, bir genç kızın,'Su kanalını bırak, TV kanalına gel' yazılı pankartı okuyan Kılçdaroğlu, "Recep bey korkar gelemez" diye karşılık verdi. Başbakan Erdoğan'ın Balıkesir'deki mitinginde yaptığı konuşmaya yeni bir açıklama daha getiren Kılıdaroğlu, Erdoğan'ı televizyona çıkmaya davet ederek, "Sayın Erdoğan benimle ilgili olarak çok şey söylüyor. 'Şunu yaptın, bunu yaptın' diyor. Eyvallah siyasettir, yapılacak. Başımız üstünde yerin var. Ama benim senden bir isteğim var, oy iddialarını, o belgelerini, devletin arşivleri senin elinde benim elimde değil. Devletin istihbaratları senin elinde, benim elimde değil. Devletin televizyonları da senin emrinde, benim emrimde değil. Ben tek başıma, sen istersen tüm kadronla, istediğin televizyon kanalında gel karşıma. Sana söz veriyorum ben tek başıma çıkacağım. Eğer bir insanda yürek varsa, cesaret varsa, Kemal kardeşinizin karşısına çıksın. Onun aklına gemicik gelir, ben biliyorum. Vallahi de gemiciği sormayacağım. Kul hakkını kim yedi onu soracağım. Benim çocuklarım meydanda, ne iş yaptıklarını herkes çok iyi biliyor. Laf aramızda, benim 7 göbeğimi araştırdılar, 'Acaba bir şey bulabilir miyiz?' diye. Bir şey bulamazsın, onun için cesaret edip, karşıma çıkamıyorsun. Liderler Almanya'da televizyona çıkarlar, İngiltere'de çıkarlar. Bizde niye çıkmıyorlar? Korktuğu için. Bu kardeşiniz kimseden icazet almadı. Bir tek talimat aldığı milletidir. Bizim alnımız açık, rahmetli babam bizi yetiştirirken şunu söyledi: 'Oğlum sen doğru dur, eğri belasını bulur'" şeklinde konuştu.  

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!