Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

CHP'de tarihe geçen Sevgi Kılıç sitem etti

'CHP yönetiminde ilk başörtülü' olarak siyasi tarihe geçen Sevgi Kılıç, 6 oka bağlı olduğunu belirterek ''Keşke başörtülü kimliğimle değil de avukat kimliğimle CHP'li kimliğimle, partime verdiğim emekle, yaptığım çalışmalarla konuşulsaydım." dedi.

CHP'de tarihe geçen Sevgi Kılıç sitem etti

CHP'nin 37. Olağan Kurultayı'nda Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun Parti Meclisi (PM) için önerdiği 80 kişilik anahtar listede yer alan avukat Sevgi Kılıç, 365 delegenin oyunu alarak gençlik kotasından PM'ye girdi.

İstanbul Beykoz İlçe Teşkilatı'nda görev yapan 27 yaşındaki Kılıç, "CHP yönetiminde ilk başörtülü" olarak siyasi tarihe geçti. 

Sevgi Kılıç, Sözcü'nün sorularını yanıtladı.

Avukat Kılıç ''Keşke başörtülü kimliğimle değil de avukat kimliğimle CHP'li kimliğimle, partime verdiğim emekle, yaptığım çalışmalarla konuşulsaydım. Çünkü bu şekilde sıfatlandırılmak üzülerek söylüyorum ki biz kadınları kategorize ediyor. Kategorize edilmek zaten kadına şiddetin temelini oluşturuyor.'' diye konuştu.

Beykoz, Çavuşbaşı'nda, kız çocuklarının okutulmadığı bir kültürden geldiğini belirten Sevgi Kılıç, nasıl sosyal demokrat olduğunu da anlattı.

Avukat olmaya; çocukluğunda, Süreyya Ağaoğlu ile Mustafa Kemal Atatürk arasında geçen 'hukuk sohbeti'ni öğrendikten sonra karar verdiğini Kılıç, başörtülü olması yüzünden AK Partili sanıldığını ifade etti. Bu durumun kategorize sonucu olduğunu ifade etti.

6 oka bağlı olduğunu belirten Kılıç, din ve devlet işlerinin birbirinden ayrı olması gerektiğini söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!