Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

CHP'de kritik MYK toplanıyor

CHP MYK toplantısı bugün Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanıyor. Seçim sonrası 'değişim' tartışmaları başlayan CHP, parti yönetiminde 'değişiklik' kararı aldı.Yeni 'A Takımı'nın bugün açıklanması bekleniyor. Yeni MYK'nın en önemli görevi partiyi yerel seçimlere hazırlamak.

CHP'de kritik MYK toplanıyor

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Yönetim Kurulu'nu (MYK) yenilemek için düğmeye bastı. Kılıçdaroğlu'nun mevcut MYK'daki birçok ismi değiştireceği belirtildi. CHP'nin yeni MYK'sına Parti Meclisi üyeleri Orhan Sarıbal, Yıldırım Kaya, Oğuz Kaan Salıcı, Gökhan Zeybek, Yunus Emre gibi isimlerin taşınabileceği vurgulandı.

CHP'deki değişimin MYK ile sınırlı kalmayacağı, disiplin konusunda da sert adımlar atılacağı belirtildi. Tartışma sürecinde partinin yıpratıldığını belirten Kemal Kılıçdaroğlu'nun kamuoyunu özellikle imza sayıları üzerinden yanıltanlar hakkında disiplin sürecini başlatacağı öğrenildi.

Muhalifler ise MYK'da yapılacak bir değişimin yeterli olmadığı görüşünü savundu. İmza veren delegelerle hafta sonu geniş çaplı bir değerlendirme toplantısı yapıp yeni yol haritasını belirleme kararı aldı. Muhaliflerin kısa sürede tüzük kurultayını toplamayı hedeflediği de öğrenildi. Tüzük kurultayı için 250 imza yeterli. Ancak tüzükte madde değişikliği yapabilmek için yine salt çoğunluk olan 622 delegenin desteği gerekiyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!