CHP Bursa Milletvekili Aydın: Soylu derhal istifa etmelidir!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "CHP'lileri şehit cenazesine almayın" sözlerine sert tepki gösteren CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, "Birlik ve beraberliği sağlamakla yükümlü olan siyasetçinin toplumu bölmeye çalışması asla kabul edilemez. Soylu derhal istifa etmelidir" dedi.

CHP Bursa Milletvekili Aydın: Soylu derhal istifa etmelidir!

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, yaptığı yazılı basın açıklamasında İçişleri Bakanı Soylu'yu şehitlerin üzerinden siyaset yapmakla suçladı.

Aydın şunları söyledi:

"Referandumdan sonra 'şehit gelmeyecek' diyenlerin, 2002 yılında 0 şehitle aldıkları Türkiye'yi ne hale getirdikleri ortada. Neredeyse her gün şehit acısı gelmekte. Şehit gelmesini önlemekle görevli olan İçişleri Bakanı kalkmış 'CHP Şehit cenazelerine gelmesin' diyor. Önce İçişleri Bakanı görevini yapsın şehit gelmesini engellesin. Soylu'nun akıldan yoksun, mesnetsiz açıklamaları şehitlerin acılarını daha da derinleştiriyor."

Bu sorumsuz açıklamaların bir an önce geri alınıp, düzeltilmezse büyük olaylarla karşılaşılacağını söyleyen Aydın, "Birlik ve beraberliği sağlamakla yükümlü olan siyasetçinin toplumu bölmeye çalışması asla kabul edilemez. Soylu derhal istifa etmelidir" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!