CHP Bursa Milletvekili Aydın: Yetkiyi bize verin sorunları ivedi çözelim

CHP Bursa Milletvekili ve Milletvekili Adayı Erkan Aydın AKP hükümetinin 16 yılda ülkeyi batma noktasına getirdiğini söyleyerek, tek çıkış yolunun CHP iktidarı olduğunu belirtti. Osmangazi Köprü geçişinin dünyanın en pahalı köprü geçiş ücreti olduğunu söyleyen Aydın bu paranın yabancı şirketlere gittiğini halkın ise giderek fakirleştiğini vurguladı.

CHP Bursa Milletvekili Aydın: Yetkiyi bize verin sorunları ivedi çözelim

CHP Bursa Milletvekili ve Adayı Erkan Aydın, seçim çalışmaları kapsamında Orhaneli ve Büyükorhan'da bir takım temaslarda bulundu. Orhaneli'de kahvehanelerde vatandaşla buluşan, sivil toplum kuruluşlarını ve esnafı ziyaret ederek partisinin projelerini anlatan Aydın, ardından Büyükorhan Kınık Köyü'nde verdiği iftarda vatandaşlarla buluştu. Köylerine biyokütle santrali kurulmak Karaağız köylülerinin de katıldığı iftar programında vatandaşların şikayetlerini ve önerilerini de dinleyen Erkan Aydın, 24 Haziran seçimlerinde CHP'ye ve Muharrem İnce'ye destek istedi.

"Dağ yöresinin bütün sorunlarını en iyi ben biliyorum. Yetkiyi bize verin, sorunlarını çözelim" diyen Bursa Milletvekili Aydın, şöyle konuştu:

"5 yılda söylediklerimizi yapamazsak yetkiyi alın elimizden. Sandıkla gelen sandıkla gider. Ben her gittiğim yerde soruyorum özellikle köylerde, 'Şu 16 yılda ektiğimle, biçtiğimle yeni tarla aldım, traktörü yeniledim, bir ev aldım' diyen var mı? Artık köylerde her evde icra, tarlası, evi ipotekli. Tüm Türkiye'de durum böyle. Bu kadar verimli topraklarda millet artık ekip biçmeyi bıraktı. Çünkü para kazanamıyor, zarar ediyor. Türkiye'yi beton ekonomisinden, üretim ekonomisine geçireceğiz."

"KANDIRILMAKTAN YORULMADILAR"

İktidarın sürekli kandırıldığına vurgu yapan Aydın, "Biz geleceğimiz için çocuklarımız için mücadele ediyoruz. CHP her zaman haklı çıkıyor, iktidar hep kandırılıyor. Biz haklı çıkmaktan yorulduk, bunlar kandırılmaktan yorulmadı. Bize, 'Sizin büyük projeniz ne? Biz yok yaptık, köprü yaptık diyorlar'. Bakın Osmangazi Köprüsü'nün geçiş ücreti, dünyadaki benzerlerinden, hatta dünyadaki en uzun köprüden daha yüksek. Köprüden geçiş birçok hattaki uçak biletinden daha pahalı: Bu para nereye gidiyor? Tabi ki yabancı şirketlere. Köprüden kimse geçmese de devlet bu parayı şirketlere veriyor.  Doğru yaptılar ama milletin ihtiyacı olan beton değil. Milletimizin huzura ihtiyacı var. Gerildik, bölünmekten bıktık, ötekileştirilmekten bıktık, milletin yüzde 50'sine terörist muamelesi yapılmasından bıktık, sıkıldık. Bize huzur lazım. Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce'nin en büyük projesi huzur" diye konuştu.

İftar programının ardından Karaağız Köyüne yapılmak istenen biyokütle santrali projesinin yapılacağı yerde incelemelerde bulunan Erkan Aydın, bu santralin açılmaması için elinden geleni yapacağını kaydetti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!