CHP Bursa Milletvekili Aydın'dan emeklilere ikramiye ile ilgili kanun teklifi

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, emeklilere bayramlarda verilecek 1000 TL ikramiyenin dışında tutularak mağdur olan çalışanlarına emekliliğe yönelik taahhütte bulunan dernek, vakıf, tüzel kişiliği haiz meslek kuruluşlarındaki emeklilerin de yararlanması için kanun teklifi verdi. 

CHP Bursa Milletvekili Aydın'dan emeklilere ikramiye ile ilgili kanun teklifi

TBMM Başkanlığına bayramlarda verilecek 1000 TL ikramiyeden yararlanamayacak olan emekliler için kanun teklifi veren CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, mağdur olan emeklilerin de bu kapsamda ikramiyeden faydalanması gerektiğini söyledi. Aydın, "Emeklilere 1000 TL bayram ikramiyesi öngörülmüş ancak çalışanlarına emekliliğe yönelik taahhütte bulunan dernek, vakıf, sandık, tüzel kişiliği haiz meslek kuruluşundaki emekliler kapsam dışında bırakılmıştır. Bu nedenle düzenleme emekliler arasında ayrıma neden olmuş, dernek, vakıf, sandık, tüzel kişiliği haiz meslek kuruluşundan emekli olanlar  mağduriyete uğramıştır" dedi.

Emekliler arasındaki ayrımın ortadan kaldırılması gerektiğine dikkat çeken Aydın'ın 5510 sayılı kanunda değişiklik yapılması hakkındaki kanun teklifine; "Bireysel Emeklilik Sistemi Kanunu ile üyelerine veya çalışanlarına emekliliğe yönelik taahhütte bulunan dernek, vakıf, sandık, tüzel kişiliği haiz meslek kuruluşundan emekli olan  gelir ve aylık ödemesi yapılanlara, ödemenin yapılacağı tarihte gelir ve aylık alma şartıyla, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramında 1.000'er TL tutarında bayram ikramiyesi ödenir" maddesinin eklenmesini talep etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!