CHP Bursa Milletvekili Aydın arazileri ellerinden alınan köylüleri ziyaret etti

250 yıllık zeytin ve incir ağaçlarının bulunduğu tapulu arazileri orman bütünlüğünü bozduğu gerekçesiyle ellerinden alınan Dürdane köylülerini ziyaret eden CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, "Orman Bakanlığı'nın trajikomik  yanlışı bir an önce düzeltmesi için elimden geleni yapacağım" dedi.

CHP Bursa Milletvekili Aydın arazileri ellerinden alınan köylüleri ziyaret etti

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, tapusu bulunmasına rağmen orman bütünlüğünü bozduğu gerekçesiyle yüzlerce yıllık zeytin ve incir ağaçlarının bulunduğu arazileri ellerinde alınan Dürdane köylülerini ziyaret etti.

Hükümetin yarattığı mağduriyet zincirine her gün yeni bir halkanın eklendiğine dikkat çeken Aydın, yüzlerce yıldır meyve yetiştirilen ve 1986 yılında tapuları verilen arazilerinin Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından orman bütünlüğünü bozduğu gerekçesiyle ellerinden alınmasına kimsenin bir anlam veremediğini ifade etti.

Ellerinde tapuları bulunmasına rağmen köylülerin mahkemeden bir sonuç alamadığını ifade eden Aydın şunları söyledi:

"Yılda 3 bin 500 ton siyah incir ve bin 500 ton zeytin üreten köylüler ellerinden alınan tapulu arazilerinin üzüntüsünü yaşıyor. Köylünün yüzlerce yıldır ekip biçtiği, incir ağaçları, zeytin ağaçları olan yerlere devlet 'burası bizim' diyor. Devlet hepimizin devleti ancak bu yerlere el koymakta hiçbir devlete yakışmaz. Bu konunun düzeltilmesi, bu yanlışın ortadan kaldırılması için elimden geleni yapacağım. Orman Bakanlığı'nın traji-komik  yanlışı bir an önce düzeltmesini istiyoruz."

Dürdane köylülerini dinleyen ve incelemelerde bulunan Erkan Aydın, konunun takipçisi olacağını belirtti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!