CHP Bursa Milletvekili Aydın, 2010 KPSS mağdurlarını Başbakan'a sordu

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Başbakan Binali Yıldırım'a verdiği soru önergesiyle 2010 yılı KPSS'de yaşanan mağduriyetleri Meclis'e taşıdı. Aydın, Başbakan Yıldırım'a, "Büyük bir haksızlığa uğrayan bu kişilerin mağduriyetlerini nasıl gidereceksiniz? diye sordu.

CHP Bursa Milletvekili Aydın, 2010 KPSS mağdurlarını Başbakan'a sordu

Erkan Aydın, 2010 yılı KPSS'de kopya çekenlerin yüzünden atanamayan binlerce mağdurun durumlarını TBMM gündemine taşıdı. Başbakan Binali Yıldırım'a verdiği önergede Aydın şunları söyledi:

"FETÖ'nün 2010 Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) soruları elde etmesiyle Eğitim Bilimleri Testi, Genel Yetenek ve Genel Kültür de dahil olmak üzere bazı testlerin iptal edildiği bilinmektedir. Sınavla ilgili dört ayrı dava hala devam ederken o yıl kamuya tam 86 bin memur atanmıştı. Bugün gelinen noktada kopya çekip yerleşenlerin görevden alınmasının önü açılırken, altı yıl önce kopyacılar yüzünden atanamayan binlerce kişi ise mağdur durumda."            

2010 yılında KPSS'ye giren binlerce adayın, soruları çalıp yüksek puan alarak kamuya girenler olmasaydı,  şu an hak ettikleri yerde çalışıyor olacaklarına dikkat çeken Aydın, aynı zamanda  soruları çalıp yüksek puan alan adaylar olmasaydı, o yılki aynı netlerle daha fazla puan alacaklarına vurgu yaptı.

2010 KPSS MAĞDURLARINA ÖZEL BİR KADRO ÇALIŞMASI PLANLAMAKTA MISINIZ?

Aydın, Başbakan Yıldırım'a şu sorularu yöneltti:

"Yaşanan olayda hiçbir kusuru olmayan 2010 KPSS mağdurlarından bir kadroya yerleşmeyen adaylara yönelik özel bir kadro çalışması planlamakta mısınız? Büyük bir haksızlığa uğrayan bu kişilerin mağduriyetlerini nasıl gidereceksiniz? Eğer bu konuda bir çalışma yapmaz iseniz ortaya çıkan adaletsizlik daha da büyüyecektir. Binlerce mağdur için sınav hakkı ve tazminat hakkı doğacaktır. Böylesi bir durum karşısında bir hazırlığınız var mı?"

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!