CHP Bursa Milletvekili Aday Adayı Mart basın açıklaması düzenledi

CHP Bursa Milletvekili Aday Adayı İbrahim Mart, İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyerek adaylık açıklamasında bulundu.

CHP Bursa Milletvekili Aday Adayı Mart basın açıklaması düzenledi

İl Başkanı Hüseyin Akkuş, İl Başkan Yardımcıları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve çok sayıda partilinin hazır bulunduğu toplantıda ilk olarak İl Başkanı Hüseyin Akkuş söz aldı.

Akkuş; "Akademik odalarda yıllarca mücadele etmiş bir arkadaşımız kendini tanıtacak, neden aday olduğunu paylaşacak. Makina Mühendisleri Odası'nda başkanlık yapmış, yıllarca emek vermiş, Cumhuriyet Halk Partisi'nde neden var olduğunu sizlerle paylaşacak. Kendisine başarılar diliyorum" kelinde konuştu.

İl Başkanı Hüseyin Akkuş'un ardından söz alan İbrahim Mart, öz geçmişi ve siyasi hayatı hakkında bilgi verdi.

Mart sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bursa'nın Sanayi, İstihdam, Ulaşım, Kentleşme, Çevre, hava kirliliği, iş kazaları ve karbonmonoksit zehirlenmeleri gibi temel sorunlarına vakıfım. Bunlar aynı zamanda Türkiye'nin de sorunudur. Bursa'da biriktirdiklerimi Ankara' ya taşımak, Bursa'nın ve Türkiye genelinde sorunlarının çözümüne katkı sunmak istiyorum. Bursa, ülkemiz ekonomisine çok daha fazla katma değer sağlayabilme ve Bursa, Türkiye'nin AR-GE üssü ve teknoloji üretim merkezi olma potansiyeline sahiptir. Bursa'mızın geleceği açısında çok önemli olan bu meseleyi Ankara' ya taşımak istiyorum.

Biz, AKP İktidarının ve Belediyelerinin yaşanmaz hale getirdiği kentlerimiz için bir yandan "daha yaşanabilir kent", daha yaşanabilir bir ülke" mücadelesi yürütürken diğer yandan da Bursa ve kentlerimiz için 'Güvenli kent, güvenli yaşam' projesi geliştirdik, Bursa kamuoyuna sunduk. Buna benzer şekilde ülkemiz için 'Güvenli Ülke, Güvenli Yaşam Projesi'ni ülke gündemine taşımak istiyorum. 'Kentin sakini değil sahibi' olma anlayışı ile kent kültürüne yaptığımız katkıları, 'Ülkenin sakini değil sahibi' anlayışı ile ülke düzeyine taşımak istiyorum.

Ülkemizin içine düşürüldüğü bu kör kuyudan çıkış yolu: Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ün çizdiği yoldur, gösterdiği yoldur. Bu anlamda çözüm; 24 Haziran seçimlerinde öncelikle 16 yıllık ceberrut AKP iktidarından kurtulmak, süratle Parlamenter sisteme geçerek, "Türkiye'nin sanayileşmesi ve Demokratikleşmesi" yolunda hızla adımlar atmaktır. Eğer bu olmaz ise, ülkemizin hiçbir sorunu çözülemez, ne dışarıda itibar olur, ne ekonomi düzelir, ne toplumsal barış sağlanabilir, ne işsizlik sorunu çözülebilir, ne de emekçi halkımızın refah seviyesi yükseltilebilir.

Dolayısıyla, 24 Haziran seçimleri ülkemiz ve halkımız açısından çok kritik bir öneme sahiptir, Ülkemizin aydınlık geleceği için belki de son virajdır. Sonuç olarak ben, mesleki, toplumsal ve meslek örgütüm TMMOB' de edindiğim tüm bilgi, birikim ve deneyimlerimi, Bursa'nın ve Türkiye'nin hizmetine sunmak istiyorum. Ülkemizin Sanayileşmesine ve Demokratikleşmesine önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Sizlerin ve Bursa kamuoyunun yakından tanıdığı, inançlı, kararlı, azimli ve deneyimli bir Makina Mühendisi olarak "Sanayi ve Emeğin Kenti Bursa"dan Milletvekili olmak için; ben hazırım.

Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor ve sıkıntılı süreçte daha çok sorumluluk almak üzere çıktığım bu yolda; Ankara' da "Sanayi ve Emeğin Kenti Bursa'nın yüreği, Türkiye' nin vekili" olmak istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle CHP Bursa 1, Bölge Milletvekili Adaylık başvurumu yaptığımı sizlerle paylaşıyorum. Ülkemizin tüm sıkıntılarını partimiz CHP önderliğinde kurulacak bir "Halk iktidar" ile aşacağına ve ülkemizin aydınlık yarınlarına olan inancımla, Sizleri sevgi saygı ve dostlukla selamlıyor, hepimize kolaylıklar diliyorum. Yolumuz açık olsun. Yaşasın Eşit, Özgür, Bağımsız, Laik ve Demokratik Türkiye, Yaşasın CHP."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!