CHP Bursa Milletvekil Aydın: Köylü yeniden milletin efendisi olacak

AK Parti iktidarının tarım politikasının Türk köylüsünü ve çiftçisini perişan ettiğini söyleyen CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, "Türk köylüsüne esirgenen destek yabancı üreticiye verildi. CHP iktidarında köylü yeniden milletin efendisi olacak" dedi.

CHP Bursa Milletvekil Aydın: Köylü yeniden milletin efendisi olacak

24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında Osmangazi'nin ova köyleri ve dağ ilçelerindeki meyve üreticileriyle bir araya gelen CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, hükümetin yanlış tarım politikaları yüzünden üreticinin ürünlerini satamadığını, meyvelerin ağaçta kaldığını ve bu sene de zarar ettiklerine dikkat çekti.

Çiftçinin giderlerinin ciddi oranda arttığını, ürünlerinin para etmediğini ve köylünün bağını, bahçesini satarak göç ettiğini dile getiren Aydın, "Maalesef çiftçimizin büyük sorunları var. Bugün tüccarların köylüden 1 TL'ye aldığı kiraz pazarda 5-6 TL'ye satılıyor. Gittiğimiz her köyde üretici 'kirazlar, erikler, çilekler elimizde kaldı' diye dert yanıyor. Biz de bu gidişata 'Artık Tamam' demelerini istiyoruz. Dünyanın en verimli topraklarında üretim yapılamaz hale geldi. Bunu tersine döndürerek köylünün yeniden milletin efendisi olmasını sağlayacak olan CHP'dir" diye konuştu.

CHP iktidarından çiftçinin kullandığı mazotun litresinin 3 TL olacağını, tarımsal kredi borçlarının faizlerinin tamamını sileceklerini ve tarım desteklerini 2 katına çıkaracaklarını söyleyen Aydın, göçün tersine döneceğini kaydetti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!