Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

CHP Bursa İl Başkanı Karaca'dan Yunuseli Havaalanı imara açılmasın çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Yunuseli'deki Eski Bursa Havaalanı önünde yaptığı açıklamada, "Bu arazinin imara açılma hazırlığı yapılıyor, Doğanbey'i unutmadık, buranın akıbeti de Doğanbey TOKİ gibi olmasın" dedi.

CHP Bursa İl Başkanı Karaca'dan Yunuseli Havaalanı imara açılmasın çağrısı

EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Yunuseli Havaalanı arazisiyle ilgili olarak şunları söyledi: "Biliyorsunuz son dönemde Bursa hak etmediği şekilde yönetilmeye çalışılıyor. Büyükşehir Belediyesi Bursa'nın tam ortasındaki havalaalanı arazisine göz dikti. Biz bu duruma şaşırmıyoruz. Birkaç hafta önce Alinur Aktaş, Bursa'ya 7 müjde verdi. Ama bunlara inanmıyoruz. Burası Bursalılarındır. 1925 yılında kuruldu, 9 yıl Bursa halkı buraya bağış yaptı, burayı satın aldılar. 1936 yılında Türk Hava Kurumu eğitmenleri burada uçuş eğitimi verdi. Bu pistin büyük uçaklara uygun olmadığı ortaya çıkınca rantçıların gözü bu bölgeye çevrildi. 2016'da Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne devredilince buranın kaderi çizildi."


"MADEM YEŞİL ALAN İSTİYORSUNUZ BURAYI KÜLTÜRPARK YAPIN"
İsmet Karaca, yetkililere şu sözlerle seslendi: "1400 dönümlük yeşil alan olan bu araziyi yok etmeye çalışıyorlar. 8-10 bin konutlu bir yaşam alanı yapmak istiyorlar. Biz deprem riski taşıyan illerden biriyiz. Yıkıcı bir deprem yaşarsak toplanma alanımız yok. Okul bahçeleri kötü durumda, toplanma alanı olarak kullanmamız mümkün değil. Bu bölgede 400 bine yakın vatandaş yaşıyor, ova köylerimiz var, bu bölgede bir yaşam alanına ihtiyaç var. Madem yeşil istiyorsunuz burayı Kültürpark yapın."Karaca, "Buranın betonlaşmasını istemiyoruz. Konut ihtiyacı varsa rantsal dönüşüm değil kentsel dönüşüm yapın. Büyükşehir belediyesinin bütçesi iflas etti. Kayyuma karşıyız ama atanacaksa Bursa'ya atansın. Söz verdikleri projeleri bitiş tarihinde bitirmiyorlar. Burayı bitirirler çünkü burada rant var. Son olarak Yunuseli'ye dokunma, elini buradan çek diyoruz. Burası Bursalıların emekleriyle alındı. Burası Bursa'nın akciğeri olsun" diyerek sözlerine son verdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!