CHP Bursa İl Başkanı Akkuş: Kendi sonunu hazırlıyor

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun CHP İl Başkanlarına yönelik açıklamalarına tepki göstererek; "Bizi bölmeye çalışan bu karanlık zihniyet, attıkları her adım ve kurdukları her cümle ile kendi sonunu hazırlıyor" dedi.

CHP Bursa İl Başkanı Akkuş: Kendi sonunu hazırlıyor

Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Valilere müsteşarım üzerinden talimat gönderdim; ' CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin' diye" açıklamasının ülkeyi bölmeye yönelik bir hamle olduğunu söyledi. Haberi aldığında Bursa'daki şehit cenazesinde bulunduğunu ve duyduklarına inanamadığını söyleyen Akkuş; "Bizleri bölücülükle suçlayan Süleyman Soylu'nun kendisinin aynı tavır içerisinde bulunması, hayret verici ve insanlıkla bağdaşmayacak bir tutumdur. PKK'yı sınırdan halaylarla geçirenlerin, Apo'yu hapiste rahat ettirenlerin, PKK ile masaya oturanların partisinin, Atatürk'ün partisine terörist damgası vurması gaflet ve dalaletle açıklanabilir" ifadesini kullandı.

SORUMLUSU İKTİDAR

Ortada yasal bir partinin bulunduğuna dikkat çeken Hüseyin Akkuş; "Yargı elinizde, İçişleri Bakanı çıkmış deyimi yerindeyse tribünlere oynuyor. Bir partinin hataları olduğunu, ülkeyi bölmeye yönelik faaliyetleri olduğunu söylüyorsunuz ve halen o parti yasal olarak mecliste. Eleştiriye ilk önce kendinizden başlayacaksınız. HDP meclisteyse, Selahattin Demirtaş Cumhurbaşkanı adayı olmuşsa bu kanunlar çerçevesinde suçsuzluğu ortaya koyar. Atatürk'ün partisi CHP ile uğraşacağınıza ilk önce bu konulara cevap verin. Halkı bölmek, birbirine düşürmek pahasına bu tavrı takınan bir bakan, devlet adamı değildir" ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanı'nın vatan sınırı içinde bulunan her canlının güvenliğinden sorumlu olduğunu hatırlatan Akkuş; "Bu halka terörü bitirme sözü veren iktidar, yitirilen her canın, hala yitirdiğimiz vatan evlatlarının asıl sorumlusudur" dedi.

HEDEF SAPTIYORLAR

Soylu'nun açıklaması sırasında Kahramanmaraş'ta şehit düşen Uzman Çavuş İsa Özkan'ın cenazesinde bulunduğunu belirten Akkuş; "Bizim sizin gibi protokolle işimiz yok. Biz şehidimizi son yolculuğuna uğurlamak için hazır bulunduk. Bu vesileyle kendisine de Allah'tan rahmet, kalanlara başsağlığı diliyorum. Biz en arka sırada oluruz ama yine de şehidimizin son yolculuğunda yanında oluruz. Atatürk'ün partisi CHP'nin 81 il başkanına da terörist yaftası yapıştırmak, bölücülüğün ağababasıdır. Seçim öncesi 'bu yaptıkları hiçbir şey' diyorduk. İşte geldiğimiz nokta. İçişleri Bakanı'nın bu tavrı kanunsuzluktur ve bir suç unsurudur. Bir zümreyi halka karşı kışkırtmaktır. Nitekim cenazede ne yazık ki talihsiz bir olay da yaşandı ve çelengimiz parçalandı. Bu kışkırtmaların, hedef saptırmalarının sonucudur.  Ancak şunu bilsinler ki bu vatanın her karış toprağını tıpkı atalarımızın Kurutuluş Savaşı'nda yaptıkları gibi savunmaya devam edecek ve bütün vatan evlatlarını öz evladımız gibi sahiplenmeye devam edeceğiz. Bizi bölmeye çalışan bu karanlık zihniyet, attıkları her adım ve kurdukları her cümle ile kendi sonunu hazırlıyor" diyerek sözlerine son noktayı koydu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!