CHP Bursa İl Başkan Adayı Akkuş: Altepe hesap verecek

CHP Bursa'da İl başkanlığı için adaylığını koyan eski Görükle Belediye Başkanı Hüseyin Akkuş, iktidara yüklenerek "Hodri meydan" resti çekti.

CHP Bursa İl Başkan Adayı Akkuş: Altepe hesap verecek

Akkuş, adaylık sürecinde kendisine destek olan tüm arkadaşlarına teşekkür ederek, parti içindeki gelişmelerin sosyal medya ve görsel yayınlarda yazılan köşe yazılarından duyduğu rahatsızlığı da dile getirdi. Akkuş, "CHP büyük bir ailedir. Sosyal Demokratlar olarak eleştirme özgürlüğümüzü, yanlış anlaşılmalara neden olabilecek ölçülerde kullanıyoruz. Eğer son dakikaya kadar bir değişikliğe gidilmez ise, iki adaylı bir seçim yaşayacağız. İl başkanlığı makamına kimin oturacağını değil, o koltukta neleri başarabileceğimizi tartışmamız gereken bir dönemde, kimin kime neden destek verdiğinin tartışılması, mevcut ismi adaylık için geçen, ama çeşitli nedenler ile adaylıktan çekilen isimler, delege üzerinden bir hesap görme ideolojisi, delegenin iradesine mevcut adaylar üzerinden ipotek koyulmasına son derece üzülüyorum. 7 ocakta yapılacak olan il kongresinin tek kazananı CHP olacaktır. Delege beni ve arkadaşlarımı bu göreve getirir ise, 2019'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı, yerel ve genel seçimlerde partimizin oy oranını artırarak, başarı çıtasını yükselteceğim. 17 ilçenin hiçbirini ötekileştirmeden, o ilçe belediyelerini partimize kazandırabilmek için enerjimi harcayacağım." dedi.

BAŞKAN VE VEKİLLER ESİRKEN....

Akkuş, vekillerin tutuklandığı, belediye başkanlarının görevlerinden uzaklaştırıldığını hatırlatarak, "CHP son yılların en büyük baskısı altındadır. Vekillerimiz hakkındaki gensoru sayısı Cumhuriyet döneminin rekorudur. Millettin oyu ile seçilen vekiller savundukları fikirler nedeni ile tutuklanır mı? Altını dolduramadıkları iddialarla belediye başkanlarına görevden el çektirilir mi? Yaratılmak istenen korku imparatorluğunu birleşerek, bütünleşerek dağıtabiliriz. Korku imparatorluğunu yıkmak için aday oldum. Ben Görükle'de yaptıklarımı, kazanımlarımı Bursa'ya taşımak istedim. Metal yorgunu diyerek istifa ettirilen AKP'li belediye başkanı Recep Altepe, Bursa'ya attığı kazığın hesabını vermeden, Bursalılar ile helalleşemez. Ben söz veriyorum eğer başkan olursam ilk işim bu hesabı kapatmak olacak. Belediye başkanlığım döneminde, ilk 1 mayısı işçi bayramı olarak kutlayan, belediye memurlarıyla ilk toplu sözleşme yaparak sosyal dayanışma örnekleri verdim. 40 bin seçmenin bulunduğu Görükle'de referanduma yüzde 90 hayır oyunun çıkmasındaki başarımızı Bursa'nın geneline yayarak Bursa'yı ikinci bir İzmir yapacağız. Üye sayımızı 2019'a kadar en az dörde katlayarak, 6 oku Bursalılara armağan edeceğiz. 645 delegemizin doğru bir karar vererek, CHP'yi bütünleştireceğine inanıyorum. Kongremizin Bursa'ya hayırlı olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!