Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

CHP Bursa'dan T2 hattı tepkisi!

CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca yapım çalışması tamamlanmayan  T2 hattına tepki için protesto yürüyüşü gerçekleştirdi.

CHP Bursa'dan T2 hattı tepkisi!

EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, bitmeyen ve yarım bırakılan yatırımları yerinde incelemeye devam ediyor.

Karaca, bugün T2 hattını yerinde incelemek ve tepkisini göstermek adına, CHP meclis üyeleriyle birlikte, As Merkez önünden başlayarak Kent Meydanı AVM önüne kadar yürüdü. 

Yürüyüşe CHP Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Erkan Aydın da katıldı. Ayrıca CHP'li Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ve Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan da yürüyüşte yer aldı.

"BU PROJE BAŞTAN SONA YANLIŞ"

Karaca, Kent Meydanı'nda yaptığı basın açıklamasında, "Bu proje baştan sona yanlış, 133 milyon lira paranın tamamı bitti inşaatın yüzde 80'i bitti ama mekanik kısmı hiç yapılmadı bir 133 milyon daha para lazım. Bu proje yanlış, bu hattın uzun ömürlü olması için Demirtaş'a kadar uzaması gerekiyor yoksa günlük yolcu kapasitesi 5 binle sınırlı kalır. Ayrıca dünyanın her yerinde olduğu gibi metroyla entegrasyonu gerekiyor ama bizim yöneticilerimiz rüyalarıyla proje ürettiği için proje yapılamadı. Burada çürüyen Bursa'nın 133 milyonu, bu para bizim. Projenin bitiş tarihi 2018 ama hala bitmedi ne zaman biteceği de belli değil. Biz iki yıldır belediye meclisinde bu hatla ilgili görüşlerimizi dile getirdik ama yetkililer kulaklarını tıkadı bu kez yürüyerek tepkimizi dile getirdik" şeklinde konuştu. 

"BURSA PROJE ÇÖPLÜĞÜNE DÖNDÜ"

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ise "Bursa proje çöplüğüne dönüştü. Timsah Arena, Hızlı tren ve T2 hattı. Bedel tamamen ödenmesine rağmen hiçbir proje tamamen bitmiyor. Yönetemedikleri beceremedikleri çok net görülüyor. Bizler Bursalıların vergilerine sahip çıkmak adına, ulaşım sorunlarını çözmek adına savaşacağız" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!