Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

CHP Bursa'dan meclis üyelikleriyle ilgili önemli açıklama!

CHP Bursa İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada "Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Yönetim Kurulu toplantısında ilçe belediye meclis üyelikleri aday sıralaması ile ilgili görüşme yapılmış, listeler de kısmen şekillendirilmiştir" denildi. Açıklamada "Kimi basın-yayın organları ve internet siteleri ile sosyal medyada, görüşmeler sırasındaki "taslak" görüşlerin "sanki kesinleşmiş listeler gibi" kamuoyuna sunulduğunu görüyoruz" denildi.

CHP Bursa'dan meclis üyelikleriyle ilgili önemli açıklama!

CHP Bursa İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklama aynen şöyle:

"Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Yönetim Kurulu toplantısında ilçe belediye meclis üyelikleri aday sıralaması ile ilgili görüşme yapılmış, listeler de kısmen şekillendirilmiştir.

Listelerin genel merkeze ulaşmasının ardından son değerlendirmeler yapılacak ve listeler ilçe seçim kurullarına verilmek üzere son şeklini alacaktır.
Hal böyleyken kimi basın-yayın organları ve internet siteleri ile sosyal medyada, görüşmeler sırasındaki "taslak" görüşlerin "sanki kesinleşmiş listeler gibi" kamuoyuna sunulduğunu görüyoruz.

Yayınlanan listeler, taslak aşamasındaki duruma ilişkin çeşitli aşamalara işaret ediyor olmakla birlikte, birçoğunda sıralamaların değiştiğini, dolayısıyla da bu listelerin net bilgi içermediğinisöylemekte hiçbir beis yoktur.

Ayrıca taslak halinde de olsa, sıralamalara ilişkin ön değerlendirmelerin kamuoyuna sızdırılmasının ahlaki hiçbir yönü bulunmamaktadır. Bu ve benzeri davranış gösterenleri açıkça kınıyoruz.

Habercilerin de "yayınlananlar benzeri", gerçeği yansıtmadığını özellikle belirttiğimiz "çakma listelere" itibar etmemesini diliyoruz."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!