CHP Bursa'dan kamuoyuna açıklama

Bursa'da Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) standında görevli olduğu öne sürülen bir kadının, kendilerine 'Siz teröristlerle nasıl el sıkışırsınız?' diye sorup tepki gösteren şehit annesi Ayşe Güngör'e saldırdığı iddia edilmişti. CHP Bursa İl Başkanlığı'ndan olayla ilgili bir açıklama yayınlandı. Açıklamada, "Partimizin söz konusu bu olay ile illiyet bağı yoktur" denildi.

CHP Bursa'dan kamuoyuna açıklama

CHP Bursa İl Başkanlığı'ndan olayla ilgili yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

"Bursa ili Osmangazi ilçesi Ulucami meydan mevkiinde Bursa Cumhuriyet Halk partisi seçim çalışma çadırının yaklaşık 500 metre ilerisinde sebebi ve çıkış noktası tarafımızca belirlenememiş bir tartışmaya haksız, mesnetsiz iddia ve söylemlerle basın yolu aracılığı ile iştirakçi olarak lanse edilmekteyiz.

İçerisinde anılmaktan son derece rahatsız olduğumuz bu olay gerçeklikten son derece uzak bir şekilde kamuoyuna yansıtılmaktadır. Şöyle ki;

Ulucami meydan mevkiinde kurulan çalışma standımızda görevli arkadaşlar normal çalışma rutinlerini gerçekleştirirlerken standın 500 metre ilerisinde yaşlı bir kadının bağırmalarını duyduktan sonra olay yerine doğru yöneldiklerinde vatandaşlar arasında gerginlik çoktan başlamıştır.

Partimizin söz konusu bu olay ile illiyet bağı yoktur. Söz konusu habere konu video kayıtlarda görüldüğü üzere olay anında tek bir Cumhuriyet Halk Partisi amblemi bulunan Bayrak ve benzeri görsellerin, ya da orada bulunan insanlar üzerinde parti görsellerimizin bulunduğu kıyafetlerin olmadığı, normal vatandaşlar olduğu,  olay yerinin Gemlik değil Bursa Ulucami olduğu açıkça anlaşılmaktadır. Bu konuda yapılan yanlış haber ve haber yorumlarına itibar edilmemesini temenni ediyoruz.

Biliyoruz ki söz konusu olayın mağduru şehit annesinin yıllardır taşıdığı acının üzerine bir de ülkenin siyasal anlamda en hassas olduğu bu süreçte haliyle hepimizden daha da çok etkilenmiş olacağı yadsınamaz bir gerçektir. Söz konusu olayda duygularını sesli bir şekilde dile getirdiği esnada oradan geçmekte olan partimizle hiçbir ilgisi ve bağı olmayan bağımsız bir vatandaş tarafından darp edilmeye kalkışılmıştır.  Bunun üzerine orada bulunan başka bir siyasi partinin seçim çalışma standına alınarak; sakinleştirilmesi gerekirken duygusal baskı sonucu daha gergin hale gelmiştir.  Olayın rehaveti ve çevresel konuşmalardan bir hayli etkilenen yaşlı kadın standımız önünden geçerken birden bağırmaya başlayarak beni siz dövdünüz söylemleri ile standımıza zarar verme girişiminde bulunmuş ve stant görevlileri tarafından sakinleştirilmeye çalışılmıştır. Emniyet tarafından karakola götürüldüğünde alınan sağlık raporunun ardında ekte sunduğumuz ifadesini vermiş ve taraflar arasında ki yanlış anlaşılma giderilerek sağlıklı bir uzlaşma sağlanmıştır.

Söz konusu olay partimizle alakalı olmadığı gibi art niyetli bir takım siyasi bileşenler tarafından partimiz aleyhine kullanılmak istenmiştir. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çizdiği bu yolda Vatanı kendimize emanet bildik, Bu Vatanın Şehitleri' de Şehit yakınları da bizlerin hem kalbinde hem de hayatımızda ki değerlerin başında gelmektedir, hiçbir alakamızın olmadığı bu çirkin olayın içerisinde anıldığımız için son derece üzgünüz.

Cumhuriyet Halk Partisi üzerine atılı bu haksız iddiaya hizmet etmiş tüm basın kuruluşları, şahıslar ve siyasi bileşenlerden tarafımıza hassasiyet ve özür beklemekteyiz. Ayrıca haksız ve mesnetsiz iddialarda bulunarak kamuoyunu yanlış yönlendiren tarafımıza zarar verme kastı olanlar hakkında yasal tüm haklarımız saklı kalmak kaydı ile;

Samimiyetimize inandığınızı temenni eder, olayın gerçek sorumlularının en kısa sürede tespit edilmesini talep ederiz. Saygılarımızla..."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!