Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

CHP Bursa'da şok ihraç

Cumhuriyet Halk Partisi'nde beklenen oldu. Orhangazi İlçe Başkanı Osman Uçar partiden ihraç edildi.

CHP Bursa'da şok ihraç

Gemlik Belediye Meclisi'ndeki seçimlerin sonucunu Gürhan Akdoğan'ın önceden bildiğini iddia eden ve bu iddiası bir gazetenin köşe yazarına konu olan Osman Uçar, parti genel merkezinin ihraç kararı ile şok oldu. CHP Bursa İl Başkanı Gürhan Akdoğan ile yaşadığı polemik sonrasında il disiplin kurulu tarafından parti üyeliğinden ihraç edilen ve ihraç kararı parti genel merkezine gönderilen Osman Uçar hakkındaki karar belli oldu. İl disiplin kurulunun kararını onaylayan CHP MYK'sı, Osman Uçar'ın partiden ihracının da önünü açmış oldu.
Genel merkezin aldığı bu karar ise bir süre önce CHP Orhangazi ilçe teşkilatına gönderildi. Teşkilat olağanüstü toplanarak Osman Uçar'ın yerine ilçe başkanlığı seçimi yaptı. Parti lokalinde yapılan toplantı sonrasında Osman Uçar'ın ihraç edilmesinden dolayı boşalan ilçe başkanlığı koltuğuna Asım Akın getirildi.
OSMAN UÇAR DAVA AÇMAYACAK
Öte yandan partiden ihraç edilen Osman Uçar'ın bu karara itiraz için İdare Mahkemesi'ne dava açma hakkı bulunuyor. Ancak Osman Uçar partiyi dava etmek gibi bir şey düşünmediğini belirterek, 'Şimdilik bekleyeceğiz. İl başkanı beni parti üyeliğinden atabilir, ama yakamdaki rozeti asla çıkaramaz. Oyuma ve CHP'liliğime ise asla ipotek koyamaz' dedi. Osman Uçar'ın 17 Haziran tarihinde yapılacak olan il başkanlığı seçimlerine kadar bekleyeceği ve il kongresinde çıkacak sonuca göre yeni bir yol haritası belirleyeceği belirtildi. İlçe yönetiminin kararı ile ilçe başkanlığına seçilen Asım Akın ise Osman Uçar'dan görevi devraldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!