Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

CHP bu krizle çalkalanıyor

CHP İstanbul İl Örgütü'nün yönetimi CHP'de derin çatlaklar oluşturdu. Son bir yıl içinde İstanbul Örgütü için partide 3 kriz yaşandı!

CHP bu krizle çalkalanıyor

CHP MYK'nin dünkü toplantısında "İstanbul krizi" çıktı. CHP İstanbul İl Başkanlığı'na atanan Oğuz Salıcı'nın onaya sunduğu listeye Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin "istifa resti"yle tepki gösterdi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin ise gazetelerdeki haberleri yalanladı.

Hürriyet'in haberine göre Tekin, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na, "Listede size ve bana ağır suçlamalarda bulunan isimler var, kabul edilemez" dedi ve "istifa" resti çekti. Tekin, özellikle Ziya Disanlı'ya itiraz etti. Kılıçdaroğlu, son kararı kendisinin vereceğini belirterek tartışmayı bitirdi.

TEKİN'DEN JET YALANLAMA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP MYK'da "istifa resti çektiği"ne ilişkin haberleri kesin bir dille yalanladı. Tekin, "Bu haberi yayanlar, kanıtlarını da ortaya koymalıdır" dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, İstanbul İl Başkanlığı Yönetim Kurulu listesinin oluşturulması sırasında "istifa resti çektiği"ne ilişkin haberlerin doğru olmadığını açıkladı. Tekin, "Bir süredir hakkımda yalan haber üretmeye çalışan bir merkez var. Bu merkez dün gece de istifa resti çektiğime ilişkin haberleri dolaşıma soktu" ifadesini kullandı.

TEKİN'İN İHBARCI DOSTU KİM?
Tekin, dün gece kendisini arayan bir gazetecinin "Sizinle ilgili olarak istifa resti çekti haberi yayacaklar, bununla ilgili bilgiler sızdırılıyor" dediğini de belirterek, şöyle konuştu:

"Gazeteci arkadaşlarımız bu tür yalan kampanyalarına alet olmasınlar. Eğer birileri MYK'da istifa resti çektiğimize ilişkin haberler uyduruyorsa, bunların kanıtlarını da ortaya koymalıdır. Kanıtı olmayan haberleri yazmak, en başta okura saygısızlıktır."


BASINA SERVİS EDENLER MÜFTERİDİR

CHP'li Gürsel Tekin, MYK'da yapılan görüşmelerin basına kapalı olduğunu belirterek, "Bu

haberi yayanlar, toplantıda olmadığı halde, oradaymış gibi bilgi üretip basına servis yapanlar, istifa resti çektiğime ilişkin kanıtlarını da ortaya koymalıdırlar. Aksi taktirde bunu yayanlar da yazanlar da müfteridirler" dedi.

"KILIÇDAROĞLU İLE UYUM İÇİNDEYİZ"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile "tam uyum" içinde çalıştıklarını ve genel başkanın verdiği talimatları eksiksiz bir şekilde yerine getirmeye çalıştığını belirten Tekin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Partimizin kültüründe, rest çekme, tehdit, blöf gibi olgular yoktur. Sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, hepimizin görüşlerini dinler ve son kararı verir. Belirleyici ve kesin olan Sayın Kılıçdaroğlu'nun tavrıdır. Bu yüzden, bizim rest çektiğimize ilişkin haberler doğru değildir."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!