CHP, Aylin Nazlıaka'nın af talebini kabul etti

CHP Parti Meclisi, Mart 2016'da partiden ihraç edilen Aylin Nazlıaka'nın af talebini kabul etti.

CHP, Aylin Nazlıaka'nın af talebini kabul etti

Atatürk portresi tartışması sonucunda CHP'den önceki dönem Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka için af çıktı.

CHP Parti Meclisi bugün CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında toplandı.CHP Genel Merkezi'nde olağanüstü gündemle toplanan Parti Meclisi'nde gündem konularından biri Aylin Nazlıaka'nın da aralarında bulunduğu bazı isimlerin bağışlanıp partiye dönmeleri oldu.

Yapılan gizli oylamada Aylin Nazlıaka'nın partiye dönmesi oylandı. Oylama sonucunda Aylin Nazlıaka'nın partiye dönüşü kabul edildi.

Aylin Nazlıaka için oylama yapıldı. Yapılan oylama sonucunda kullanılan oy sayısı 51, kabul oyu 28, red oyunun ise 23 olduğu açıklandı.

NE OLMUŞTU?

CHP Yüksek Disiplin Kurulu, "bir milletvekilinin odasındaki Atatürk resmini indirdiği" iddiasıyla ilgili Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın partiden kesin ihracına oy çokluğuyla karar vermişti.

AYLİN NAZLIAKA İHRACIN ARDINDAN AÇIKLAMA YAPMIŞTI

CHP'den ihraç edilen Nazlıaka ''Bugün partimin 7'ye karşı 8 oyla vermiş olduğu kararla yuvamdan, partimden ihraç edilmeme yönelik karardan dolayı bazı şeyleri açıklama gereği duydum. Bu gerçekten tartışmalı bir karar, CHP'den bir milletvekilinin ihracı bir oyla farkla belirlenmiştir. Ancak, bu süreçte bazı Yüksek disiplin Kurulu üyelerinin son derece önyargılı olarak süreci yönettiklerine üzülerek şahitlik ettim'' açıklamasını yapmıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!