Chicago cinayette rekora koşuyor

Chicago'da bu yıl 601 kişi öldürüldü, 2 bin 400'ü aşkın kişi yaralandı.

Chicago cinayette rekora koşuyor

"ABD'nin suç başkenti" olarak nitelendirilen Chicago'da meydana gelen  şiddet olayları tüm tedbirlere rağmen rekora koşuyor. Eylül ayında yapılan bin  polis memuru takviyesi ve güvenlik güçleri ile halkı kaynaştırmayı hedefleyen  programlara rağmen kentte işlenen cinayet sayısı son yılların en yüksek düzeyinde  seyrediyor.

Chicago Polis Departmanı Sözcüsü Anthony Guglielmi, yaptığı  açıklamada, bu yıl Chicago Polis Departmanı tarafından kaydedilen "birinci derece  cinayet" sayısının 571'e ulaştığını belirtti.

Guglielmi'nin açıkladığı rakama Illinois Eyalet Polisi'nin, Chicago  sınırları içindeki sorumluluk alanı olan otobanlarda meydana gelen 30  cinayet de  eklenince son yılların en yüksek bilançosu ortaya çıktı. 2015 yılında 486 kişinin  cinayete kurban gittiği kentte bu yıl 19 Ekim itibarıyla cinayete kurban  gidenlerin sayısı 601'e ulaştı.

Silahlı saldırılarda yaralananların sayısının 2015 yılında yaklaşık  1400 kişi olduğu Chicago'da 2016'da yaralananların sayısı şimdiden 2 bin 400'ü  aştı.

Chicago polisinin açıkladığı cinayetlerden 28'inin bıçakla, 19'unun  ise darp sonucu gerçekleştiği öğrenildi. Bu yılki cinayetlerle ilgili 115 vakada  tutuklama yapılırken, faili meçhul olaylara ilişkin bilgi verilmedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!