Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Challenge accepted akımına katılan Ivanka Trump'a tepki

Birçok ünlü isim gibi Instagram'daki 'challenge accepted' kampanyasına siyah beyaz fotoğrafıyla katılan ABD Başkanı'nın kızı Ivanka Trump, babasının kadınlara yönelik kullandığı ifadelere karşı sessiz kalmakla suçlanarak eleştirilerin hedefi oldu.

Challenge accepted akımına katılan Ivanka Trump'a tepki

Jennifer Aniston, Jessica Biel ve Christina Aguilera gibi dünyaca ünlü yıldızların kadın cinayetlerine tepki olarak başlatılan 'challenge accepted' kampanyasına destek vermesinin ardından ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump da kampanyaya katıldı.

Sputnik'in haberine göre, sosyal medyada kadınların başlattığı ve siyah beyaz fotoğraflarını paylaşarak erkek şiddetine dikkat çekmek için sürdürülen kampanyaya hamile olduğu bir fotoğrafla katılan Ivanka Trump, eleştirilerden kurtulamadı.

"HADİ BİRBİRİMİZİ SEVELİM"

Ivankda Trump, fotoğrafın altında, şunları yazdı:

"Meydan okuma kabul edildi. Kız kardeşliğe, beni destekleyen ve ilerlemem için bana itici güç olan kadınlara minnettarım! Her yeni gün, ışığı yaymak ve çevremizdeki insanları cesaretlendirmek için sayısız -büyük ya da küçük- fırsatlar getiriyor. Hadi birbirimizi sevelim, destekleyelim ve güçlendirelim. HEPİMİZ anneyiz - Her birimiz eşsiz ve güzel bir şeyi bu dünyaya getiriyoruz. Hadi birbirimiz sevelim.Tüm takipçilerime, sevgiyle liderlik etmek için meydan okuyorum. Geleceği şu anı yaşarken yaratırsın."

TRUMP'IN İFADELERİ YÜZÜNDEN ELEŞTİRİLDİ

Ancak sosyal medya kullanıcıları, Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren'i Algonkin Kızılderili'si olan Pocahontas'e benzeten, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'yi 'deli' ve siyah California Kongre Üyesi Maxine Waters'i 'düşük IQ'lu' diye nitelendiren ve bu tür ifadelerden dolayı 'kadın düşmanlığıyla' suçlanan babasının üstü kapalı da olsa arkasında durmakla suçlanan Ivanka Trump'ı hoş görmeye hazır değillerdi.

"KADIN CİNAYETİNE KARŞI BAŞLAMASI VE IVANKA TRUMP'LA BİTMESİ ÇOK MODERN"

@alanalevinson adını kullanan bir kadın ise, "Bu meydan okumanın (kampanya) ne kadar yavan olduğunu söylediğim için bana kızan tüm kadınlara: Gelin kızınızı alın" diye yazdı. Lauren Holter adı kullanıcı da "Bir 'meydan okumanın' saf bir saçmalık olup olmadığı konusunda yararlı bir barometre: Ivanka katılacak mı?" dedi.

Alex Naser-Hall, "'Meydan okuma kabul edildi' Türkiye'de kadın cinayetlerine karşı bir farkındalık kampanyası olarak başlaması ve Ivanka'nın cadı-patronluğunun feminizmiyle bitmesi, çok modern" yorumunda bulundu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!