Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Cezayir İstanbul Başkonsolosu Harput'u ziyaret etti

Cezayir İstanbul Başkonsolosu Rashid Meddah Bursa Valisi Şahabettin Harput'u ziyaret ederek, iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için daha fazla çalışılması gerektiğini söyledi.

Cezayir İstanbul Başkonsolosu Harput'u ziyaret etti

Cezayir ile köklü ve çok güçlü ilişkilerin olduğuna dikkat çeken Harput, ticari, sanayi, kültürel, ve turistik çok yönlü ilişkilerin artarak devam edeceğini söyledi. Cezayir'in Tlemcen şehri ile Bursa'nın kardeş şehir olduğunu hatırlatan Harput, "Bursa ile Cezayir arasında çok güçlü bir ilişki var önümüzde ki günlerde özellikle İnegöl'den büyük bir işadamı grubu Cezayir'i ziyaret edecekler. Yeni işbirliği imkanları ortaya çıkacak. Önümüzde ki günlerde Tlemcen'den ve Cezayir'in başkenti Cezayir'den ticaret odaları Bursa'yı ziyaret edecek. Kardeşlik duygularımız aramızda ki bağlarda daha da kuvvetlenecek" dedi.
Cezayir İstanbul Başkonsolosu Rashid Meddah ise Türkiye ile üçyüz yıl kadar ortak bağların olduğunu vurgulayarak, "Bursa bir Osmanlı başkenti. Endüstri,sanayi başkenti. Türkiye ile Cezayir arasındaki bağın ve ticari ilişkilerin daha da güçlendirilmesi gerekiyor. Bu konuda Harput'un yapacağı katkıların çok önemli olduğunu biliyorum ve katkılarınızın gelecekte iki ülke arasında ki bağları çok kuvvetlendireceğine inanıyorum" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!