Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Cezaevi müdürü için 9 yıl hapis istendi

Bursa E Tipi Kapalı Cezaevi'nde, bazı tutuklulara menfaat karşılığı ayrımcılık yaptıkları, haberleşme aracı temin ettikleri ve rüşvet alıp verdikleri iddiasıyla aralarında cezaevi müdürünün de bulunduğu 8 kişinin yargılanmasına devam edildi.

Cezaevi müdürü için 9 yıl hapis istendi

Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına, ''rüşvet almak ve vermek'', ''görevi kötüye kullanmak'', ''cezaevine haberleşme aracı sokmak'' ve ''Taşıt Kanunu'na aykırılık'' suçlarından haklarında dava açılan tutuksuz sanıklar eski Bursa E Tipi Cezaevi Müdürü A. Ö.Tekstil Atölyesi Başgardiyanı A. Ö., İnfaz Koruma Memuru K. Ö., başka bir suçtan cezaevinde tutuklu bulunan İbrahim H. M. ve yakını M. A. M., İnfaz Koruma Başmemuru M.İ. ve İnfaz Koruma Memuru M. Y. ile taraf avukatları katıldı.
 Cumhuriyet savcısı, mütalaasında, tutuksuz sanıklardan Ö.'nin ''Taşıt Kanunu'na aykırılık'', ''görevi kötüye kullanmak'' ve ''zincirleme yarar sağlama'' suçlarından 9 yıla kadar, Ö. ve Ö.'in ''görevi kötüye kullanmak'' suçundan ayrı ayrı 3 yıla kadar cezalandırılmasını talep etti.
  Savcı ayrıca, diğer sanıkların üzerlerine atılı suçlardan beraatlarını istedi. Mahkeme heyeti, son savunmaların hazırlanması için duruşmayı erteledi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!