Çetin Altay: Bir ufak tırstım ama yaptım

Emre Saygı'nın hazırlayıp sunduğu interaktif talk show programı 'Hadi Be'ye, 'Bana Bir Soygun Yaz' filminde başrolde yer alan ve tek kişilik gösterisi 'Çetin Altay Show' ile seyirciyle buluşan Çetin Altay konuk oldu.

Çetin Altay: Bir ufak tırstım ama yaptım

Çetin Altay, yeni projeleri başta olmak üzere bilinmeyen yönlerine dair samimi açıklamalarda bulundu.

"Motor beni korkutur"

Fobilerinden bahseden oyuncu, "Motor beni korkutur. Hızdan korkarım zaten, motorlar da hemen hızlanan aletler. Yükseklik korkum da vardır. Birkaç filmde yüksek yerlerde çekimlerim var tabii, onları nasıl yapıyorum gel bir de bana sor. Mesela 'Ali Baba ve Yedi Cüceler'de de vardı. Onda helikopterle filan havalandık sonra bir kule vardı orası yedi metre oradan aşağı sarkıyorum. Bir ufak tırstım ama yaptım, yaparım en son noktada artık bakıyorum kimseye belli etmiyorum. 'Kayıt' geldi mi yapıyorum artık yapacak bir şey yok işimiz sonuçta.

"Saç ektireceğime peruk takarım"

Çetin Altay, görünümü üzerine gelen yorumlar hakkında, "Saç ektirmeyi hiç düşünmedim. En çok gelen sorulardan biri de burnumu yaptırmayı düşünüp düşünmediğim, onu da düşünmedim. Birçok arkadaşım var öyle saç ektiren. Gerçekten 20 senelik arkadaşımı tanımadım. Bakıyorum 'Bu kimdi?' diye, biz de o hale gelmeyelim. Yaptırmayacağım peruk takarım, niye saç ektireyim?" igadelerini kullandı.

"Hepsinden birer parça bir şeyler var"

'Çetin Altay Show' gösterisi hakkında başarılı oyuncu, "Stand up diyeceğimiz şekilde bir oyun değil, normal klasik bildiğimiz tiyatro oyunu da değil, müzikal de değil ama hepsinden birer parça bir şeyler var. Bölüm bölüm 7-8 tane skecimiz var. Hepsi de değişik tipler değişik karakterler var. Onların alt metninde olduğu için bir yerin şivesini kullanıyoruz filan gayet eğlenceli tipler. Biz mesela üç oyun yaptık Samsun, Rize, Trabzon çok güzel geçti. Biz sahnede güzeldik iyiydik, seyircide orada çok eğlendi eğlenmeseydi söylerlerdi çünkü İnteraktif bir tarafı da var" şeklinde konuştu.

"Kendimi çok zeki zannediyordum"

"20 sene önceki Çetin'e gitsen, 20 sene sonraki Çetin ne söylerdi?" sorusuna oyuncu, "20 sene önceki halini istersin tabi ama o zamanlar çok toysun. Kendini çok zeki zannediyorsun ama gün geçtikçe ve her aldığın nefes bir tecrübe oluyor. Ne nasihat edersen et gene almayacak 20 sene önceki kafa, hep böyle bekleyeceksin yine bu zamana gelmek için. Tecrübe dediğin şey böyle bir şey kolay elde edilen bir şey değil. O zamanki enerjimizle şimdiki kafamız bir olsa, o zamanki bedenimizle şimdiki kullanabildiğimiz kıvamdaki zekamız olsa. Çünkü onun içinde tecrübeler var yaşanmışlıklar var ama 20 yaşındaki insan ne kadar ne yaşayabilir ki" yanıtını verdi.

"Çok eğlenceli ve tatlı bir film oldu"

Çetin Altay başrol oynadığı 'Bana Bir Soygun Yaz 2' filmine ilişkin ise "Biz onun birincisini 2012 senesinde çekmiştik, üzerinden 6 sene üzerine geçti. Güzel ve eğlenceli bir film oldu. Bağımsız demeyelim sonuçta bir devam filmi. Tabi içerisinde birkaç ufak tefek değişiklikler var. Hem senaryosunda hem oyuncu kadrosunda değişiklikler var. Oyuncu kadromuzda ki değişikliklerin sebebi birinci filmde oynayan arkadaşlarımızın ikinci filmde hep işlerinin denk gelmiş olmasından dolayı başka bir hikaye yazıldı. Hikayemiz Kıbrıs'ta geçiyor. Çünkü bunlar buradan sıkılmışlar biz burada birilerini soyuyoruz birileri de bizi soyuyor bir şeyler oluyor başımıza iş alıyoruz dolayısıyla oraya çalışmaya gitmişler. Orada da gene başlarına muhakkak bir şey gelecek" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!