Cenk'in takımı yerlileri solladı

Milli futbolcumuz Cenk Tosun'u geçtiğimiz sezonun devre arasında(Ocak 2018) rekor bir transfer bedeli ile renklerine katan İngiliz ekibi Everton, bu transferin ardından açtığı Türkçe Twitter hesabı ile sosyal medyada adından söz ettirmeye devam ediyor.

Cenk'in takımı yerlileri solladı

Mavi-Beyazlı kulübün Türkçe hesabı, 2018'in ilk altı ayında, ülkemizdeki birçok kulüpten daha fazla etkileşim almayı başardı.

İLK 5'E GİRİYOR

Tosun Paşa'nın transferinin sonrasında Türk sosyal medya kullanıcılarının büyük ilgisi ile karşılaşan Everton, buna karşılık olarak, 24 Şubat 2018'de, Türkçe olarak yayın yapan bir resmi Twitter hesabı açtığını duyurmuştu. "@EFC_Turkiye" kullanıcı adı ile kısa zamanda 25 binden fazla takipçiye ulaşan İngilizler, hesabın elde ettiği etkileşim rakamlarıyla da dikkat çekiyor. Haziran ayı sonu itibariyla 1 milyon 344 bin 685 etkileşim almayı başaran Everton Türkiye, bu alanda, Galatasaray(16,6M), Beşiktaş(9,37M), Fenerbahçe(6,32M) ve Trabzonspor(1,48M) dışında tüm ülkemiz kulüplerini geride bırakmış oldu ve büyük bir başarıya imza attı.

%2000 ARTTI!

Sunulan verilere göre, Cenk Tosun transferi sonrası Everton'un resmi internet sitesinin Türkiye trafiğinde %197'lik, resmi Facebook sayfasını beğenen kitlede ise %25'lik bir artış meydana geldi ve bu, kulübün forma ve ürün satışlarına da yansıdı. Kulübün perakende satış ortağı Fanatics, Tosun Paşa'nın takıma katıldığı günden bu yana satışlarda %2000'lik bir atışın söz konusu olduğuna dikkat çekiyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!