Çelik'ten mücadele çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Metin Çelik, bir siyasi partinin yerel ve genelde iktidar olabilmesinin yolunun, toplumun sorunlarına eğilmesi ve güven vermesinden geçtiğine dikkati çekerek, partililere kol kola, omuz omuza mücadele verme çağrısında bulundu.

Çelik'ten mücadele çağrısı

Haftalık yönetim kurulu toplantılarını ilçelere taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi İl Yönetimi, ikinci toplantısını Mustafakemalpaşa'da yaptı.


     Toplantıya, CHP Milletvekili İlhan Demiröz, Yönetim Kurulu üyeleri Engin Saban, Hasan Ertürk, Hülya Atalay, Burak İleri, Ramazan Doğan, Özlem Aydın, Yasemin Tursun, Fatma Birinç, Cemil Özmen, Bilal Deniz, Ali Sarı, Kerim Mekik, Zafer Yıldız, Fahri Coşkun, Bahri Eraslan, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Şahin, İl Genel Meclis Üyesi Selim Argın ve İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Söylemez katıldı.
     CHP heyeti toplantı öncesi, Köyleri Sulama Birliği'ni, Ziraat Odası'nı, Çördük Köyü'nde süt üreticileri ile esnaf ziyaretinde bulundu.
     Ziraat Odası Başkanı Ahmet Özmen üreticinin yaşadığı sorunları dile getirirken, CHP Milletvekili Demiröz de, AKP'nin tarım politikalarını eleştirdi.
     CHP İlçe Başkanı Gürkan Esen'in ev sahipliğinde yapılan il yönetim kurulu toplantısında Başkan Çelik, örgüt çalışmaları üzerinde durdu.
     Çelik, toplumla iç içe olur ve sorunlara çözüm üretilmesi halinde başarının yakalanacağını belirterek, şunları söyledi:
     "Sosyal demokrat felsefeyi özümsemiş olan bizler, ulusça geleceğe umutla bakmak ve toplumu zulüm ve yoksulluğa mahkum eden anlayıştan kurtarmak yerel ve genelde iktidar olabilmek için kol kola, omuz omuza çalışmalı, kolektif akılla hareket etmeli ve halka güven vermeliyiz."
     SİYASİ NEZAKET
     Genel merkez ve Meclis'te iktidar ve muhalefet partileri arasında iplerin iyice gerildiği süreçte
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Türk siyasetinde pek de tanık olunmayacak bir nezaket örneği sergiledi.
     Başkan Kurtulan, CHP İlçe Başkanlığı'nda Milletvekili İlhan Demiröz, İl Başkanı Metin Çelik ve yönetim kurulu üyelerine hoş geldin ziyaretinde bulundu ve Kemalpaşa tatlısı ikram etti.
     İlçesini bir milletvekili ve bir il başkanının ziyaret etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kurtulan, maden faciasında ve ilçeye kurulmak istenen atık tesisi konusunda CHP'nin verdiği desteğe teşekkür etti.
     Milletvekili Demiröz de, Başkan Kurtulan'ın yaklaşımından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!