Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

ÇELİK MUHALEFETE YÜKLENDİ

AK Parti Bursa Milletvekili ve Adayı Canan Candemir Çelik, "Birileri Hakkari'de çıkıp bir takım açıklamalar yapıyor. Birileri de bunlara destek veriyor. Birde bu duruma sesini çıkarmayan MHP var. Bu durum aklımıza farklı şeyler getiriyor. Hepsi birleştiler" diyerek muhalefete yüklendi.

ÇELİK MUHALEFETE YÜKLENDİ

AK Parti Bursa Milletvekili Canan Candemir Çelik, seçim çalışmalarını Yenişehir'de sürdürdü. Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil, AK Parti Yenişehir İlçe Başkanı Nazif Tuna ve partililerle beraber ziyaretlerde bulunan Canan Candemir Çelik, Taşıyıcılar Kooperatifi'ni Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği ve Yenişehir Ziraat Odası'ndaydı.
Yenişehir Taşıyıcılar Kooperatifinde konuşan AK Parti Milletvekili Canan Candemir Çelik, AK Parti'nin vesayet sistemine son verdiğini ve bu nedenle milletin gönlünde taht kurduğunu söyledi. Çelik, şöyle konuştu:
'HEPSİ BİRLEŞTİLER...'
"Birileri milletin hissiyatını devlete taşıyamadılar. Milletin hissiyatına dikkat etmediler. Hatta daha ileri gidip AK Parti'ye oy verenlere bidon kafalı dediler, beyinsiz dediler. Birileri Hakkari'de çıkıp bir takım açıklamalar yapıyor. Birileri de bunlara destek veriyor. Birde bu duruma sesini çıkarmayan MHP var. Bu durum aklımıza farklı şeyler getiriyor. AK Parti iktidarda olmasında ne olursa olsun düşüncesine sahipler. 12 Eylül referandumunda bu dayanışmanın örneğini gördük. Hep beraber birleştiler ve bunların odak noktaları AK Parti olmuş durumda. Milletimiz artık bunlardan yakasını sirkmiş vaziyette."
AK Parti'nin 8,5 yıllık dönemde ciddi badireler atlatmasına rağmen demokrasi yolundaki istikrarı koruduğunu vurgulayan Canan Candemir Çelik, "12 Eylül'de sivil anayasa yapma yolunda büyük adım atıldı. Demokrasideki bu ivmenin devam etmesi için önümüzdeki seçimler önemli. Siyasetteki istikrar olmazsa, ekonomi ve güven ortamındaki istikrarın devam etmesi mümkün değil. Birey odaklı sivil anayasa yapmayı hedefliyoruz. Bunun temelini 12 Haziran'da milletimiz atacak. Bu anayasada hak ve özgürlükler daha geniş olacak, kısa ve öz olacak herkes eğitim hakkında eşit bir şekilde yararlanacak, herkes ne isterse onu giyecek" diye konuştu.
12 Haziran seçimlerinden sonra yapılacak olan anayasanın AK Parti anayasası değil Türkiye Cumhuriyeti'nin anayasası olacağını ifade eden Çelik, anayasa yapılması sürecinde toplumun her kesimi ve tüm sivil toplum kuruluşlarıyla görüşüleceğini söyledi.
ENGELLİLERİ ZİYARET...
Programına Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği'ni ziyaret ederek sürdüren AK Parti Milletvekili Canan Candemir Çelik, "Engellilerin sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz. Engelliler eskiden odalara kapatılırdı ama şimdi engelliler sosyal hayatın bir parçası olmaya başladılar. İktidarımız zamanında verilen evde bakım ücreti ile ne kadar doğru iş yaptığımızı görüyoruz" şeklinde konuştu.
Daha sonra Yenişehir Ziraat Odası'na geçen Canan Candemir Çelik, burada başkan Sadi Aktaş ve üyelerle bir araya geldi. Oda üyeleri sohbet eden Çelik, "Boğazköy Barajı sizin olduğu kadar bizim için de önemli bir proje. Bu baraj tam olarak faaliyete geçtiğinde Yenişehir Ovası Bursa'nın tarımda önde gelen ovası olacak. Böylelikle hem sizin yüzünüz gülecek hem de Bursa'nın" dedi.
Çelik, "AK Parti 8,5 yıllık dönemde tarımda ciddi reformlar yaptı. Tarım, ülkemizde kanunu olmayan bir alandı. Biz ilk defa tarım kanunu çıkardık. Bu anlamda primlerinin yarısını devletin ödediği tarım sigortası da önemli bir aşamadır" diye konuştu.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!