Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Çelik esnaf temsilcileriyle buluştu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni (BESOB) ziyaret etti.

Çelik esnaf temsilcileriyle buluştu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni (BESOB) ziyaret etti. Esnaf odası temsilcilerinin sorunlarını dinleyen Çelik, esanfa destek sözü verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ile birlikte Bursa Besob'u ziyaret etti. Besob Başkanı Arif Tak ile Besob yönetim ve denetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette esnaf ve sanatkârların yerelde ve genelde yaşadığı sorunlar konuşuldu. Besob Başkanı Arif Tak bir süredir gündemde olan 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkârlar Kanunu'nun yeniden düzenlenmesi çalışmalarını çok yakından takip ettiklerini söyledi. Tak söz konusu yasanın biran önce TBMM'de görüşülüp kabul edilmesini isteyerek, "Mevcut yasa günümüzde çok yetersiz kalıyor. Bu nedenle biran önce yeni yasanın çıkmasını arzu ediyoruz. Geçmişte İş-Kur'un esnaf ve sanatkârlara yönelik eğitim programları düzenlediğini hatırlıyoruz. Bu eğitimlerden esnaf ve sanatkârlarımız çok istifade ettiler. Bu eğitimlerin yeniden başlamasını arzu ediyoruz." dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ise TBMM'nin açılışı ile birlikte yoğun bir döneme girdiklerini söyledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak yeni dönemde iş hayatına ilişkin çok sayıda yasal düzenlemeyi TBMM'ye taşıyacaklarını belirterek, "Meclisin tatilde olduğu yaz döneminde bu konularla ilgili hazırlıklar yaptık. Bakanlık olarak hedefimiz bu yılsonuna kadar bekleyen yasaları Genel Kurula taşımaktır. Hükümet olarak esnaf ve sanatkârların sorunları ile çok akından ilgileniyoruz." diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!