Ceferin: Türk futbolu çok iyi bir lidere sahip

Galatasaray ile yapılan FFP anlaşmasının yeniden değerlendirilecek olmasının sık rastlanan bir durum olduğunu belirten Ceferin, "Anlaşma sürüyor. Dosyaya bakıp, revizeye gerek olup olmadığına karar verecekler" dedi. Ceferin TFF ile de iyi ilişkilere sahip olduklarını vurguladı.

Ceferin: Türk futbolu çok iyi bir lidere sahip

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, CNN Türk'te 'UEFA Başkanı Özel' programına katılarak Cem Yılmaz ve Uğur Önver'in sorularını yanıtladı. Ceferin, Galatasaray'ın Finansal Fair Play (FFP) konusunda UEFA ile yaptığı anlaşmanın yeniden değerlendirilecek olmasının sık rastlanan bir durum olduğunu belirterek, "Buna büyük bir anlam yüklememek lazım. Dosyaya bakacaklar ve bir revize gerekip gerekmediğine karar verecekler. Anlaşma aynen devam ediyor. Bunu biliyoruz çünkü hakem kurulu herhangi bir şey yapmadı ve değişiklik talep etmedi" diye konuştu.

Türkiye'nin EURO 2024 gibi büyük organizasyonları başarıyla yapabileceğini söyleyen Ceferin, "Türk futbolu adına çok iyimserim. Tüm dünyada tanınan ciddi iş adamlarının kulüplerde başa geçmesi beni sevindiriyor" dedi.

TÜRK FUTBOLU ÇOK İYİ BİR LİDERE SAHİP

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile iyi ilişkiler içinde olduklarını belirterek şunları söyledi:

"Aramız çok iyidir. Ancak bu iyi ilişkimiz başkan olduğum için değil, bizim dostça bir bağımız vardı ben başkan olmadan da önce. Slovenya Futbol Federasyonu Başkanı olduğumuz dönemlerden kalma. Türkiye Futbol Federasyonu olarak iyi bir lidere sahipsiniz. İşlerini çok iyi ve düzgün yapıyorlar. Türkiye Futbol Federasyonu'na güvenimiz sonsuz."

TFF'YE GÜVENİMİZ SONSUZ

Şartlar çok uygun. TFF'ye güvenimiz sonsuz. Bu organizasyonu hakkıyla yapacaklardı. Fazla fazla otelleriniz var, havaalanlarınız var. Olması gereken her şeye sahipsiniz. Bunu daha güzel kılan bir şey de, stada Dünya tarihinin en önemli politikacılarından birinin adı verilmiş. Türkiye her halükarda bu tür organizasyonların altından kalkabilecek kapasiteye sahip. Sporda en büyük organizasyon Şampiyonlar Ligi. Super Bowl'dan bile büyük. 2024'e gelince de... Bununla ilgili bir yorumda bulunmak istemiyorum. Çok erken olduğunu düşünüyorum. Sanki iki çocuğum yarışıyormuş gibi hissediyorum. Kin kaybederse yazı olacak. Türkiye büyük organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek seviyede. İki tarafında da gerekli yeterliliği göstereceğinden eminim. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!