Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ceceli, Antep'i ayağa kaldırdı

Gaziantep'in Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen ve 40 binin üzerinde vatandaşın katıldığı 4. Uluslararası Folklor Festivali'nin ikinci gününde sahne alan Mustafa Ceceli birbirinden güzel şarkıları ile hayranlarını coşturdu.

Ceceli, Antep'i ayağa kaldırdı

 

Şahinbey Parkı'nda düzenlenen festivalde Kosova, Gürcistan, Kostarika, Tayland, Romanya, KKTC, Hindistan, Acara Özerk Cumhuriyeti, Küba ve Gaziantep Folklor Kulübü Halkoyunları ekipleri, kendi yörelerine ait dans gösterilerini sergiledi. Rengarenk kıyafetleri ve oyunlarıyla coşan folklorcular katılımcılardan tam not aldı.

Halkoyunları gösterilerinin ardından sanatçı Mustafa Ceceli sahne aldı. 40 binin üzerinde vatandaşın katıldığı konserde Sahne performansı ve birbirinden güzel eserleri ardı ardına sıralayan sanatçı Mustafa Ceceli hayranlarına güzel bir gece yaşattı. Ceceli yaklaşık 1,5 saat sahnede kalarak, birbirinden güzel şarkılarını seslendirdi.

Gecenin sonunda sanatçılara çiçek ve plaket takdim eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Burada mahşeri bir kalabalık görüyoruz. Ben herkese katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Mustafa kardeşimiz 4'üncü kez Gaziantep'e gelmiştir. İlkini Şahinbey Parkımız içindeki bin 700 kişilik amfi tiyatroda yapmıştık sığmadık. Parkımızda daha büyük bir meydan yaptık. İki kez de orada yaptık. Oraya da sığmıyoruz. Şimdi bu meydan Gaziantep'in en büyük meydanı buraya da sığmıyoruz. Bu sevda oldukça inşallah beşinci defada birlikte olacağız. Ben sanatçımız Mustafa beyi çok seviyorum. Birbirinden güzel şarkıları ve sesiyle en önemlisi milli ve manevi değerlerimize bağlılığı ile takdir ettiğim birisidir" dedi.

Başkan Tahmazoğlu çiçek takdimi ardından kendisine Afrika Burkina Faso'dan hediye gelen kalimba çalgı aletini Mustafa Ceceliye takdim etti. Hediyeden çok memnun kalan Ceceli ise ilk defa çaldığı kalimba çalgı aleti ile şov yaptı.

Gece, havai fişek gösterileri ile son buldu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!