Çavuşoğlu: "Sen CHP değilsin, sen HDP olmuşsun"

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Sırtını PKK'ya, PYD'ye dayayan, yıllarca bu ülkede gencecik fidanların toprağa düşmesine sebep veren teröristlere arka çıkan, onları savunan, bu millete eziyet eden bu adamın peşine gidiyorsun. Bunlarla iş tutuyorsun. Sebep ne? Sen bu kadar Türkiye'ye niye yabancı oldun, hangi ara düşman kesildin bu ülkeye? Sen CHP değilsin, sen HDP olmuşsun." dedi.

Çavuşoğlu: ''Sen CHP değilsin, sen HDP olmuşsun''

Çavuşoğlu, Namık Kemal Halk Oyunları Derneğini ziyaretinde yaptığı konuşmada, Türkiye'de 60 yıldır sistem sorunu olduğunu söyledi.

Türkiye'nin artık koalisyonlu, vesayetli, krizli dönemleri geride bırakarak tamamen geleceğe odaklanacağını belirten Çavuşoğlu, ülkenin daha çok büyüyüp kalkınacağını dile getirdi.

Çavuşoğlu, milletin böyle bir muhalefeti hak etmediğini ifade ederek, şunları belirtti:

"Siyaseti sadece oy için sandıkta hatırlayanlardan değiliz. Siyaset bizim için insana hizmet etme aracı. Biz yola çıkarken millete efendilik taslamaya değil, hizmetkar olmaya adayız. Hizmetkar olmak lazım. Bunun karşılığı ise milletin bize olan itibarı, her sandıkta bize göstermiş olduğu destek ama aynı zamanda Allah'ın rızasına muvafık olmak. Onun için ne kadar insanın duasını alırsak, ne kadar insana destek verirsek bizim en büyük kazanımımız budur."

- "Hani millet iradesine saygı"

"Milletten hiçbir şekilde yetki alamayan kimi odakların ve siyasi partilerin darbelerle bir pay almaya alıştığını" dile getiren Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Asker dipçiğini gösterecek, başbakanı gönderecek, ondan sonra CHP'li birisini başbakan yapacak, iktidara ortak olacaklar. Onun için şimdi bu yeni sistemle beraber bunlar sona eriyor. Millet sandığa gidecek, oyunu verecek, seçecek. Onun için Meclis aritmetiğiyle oynayarak hükümet kurmak, hükümet yıkmak, gazete manşetleriyle hükümet kurmak, hükümet yıkmak bunlar artık tarih oluyor. Milleti de ikna edemeyeceklerini bildikleri için geriye dönmek istiyorlar. Daha bir yıl önce değişti, uygulamasını görmedin. Türkiye'ye hangi avantajları sağlayacak onu bilmiyoruz. Niye geriye dönüyorsun? Millet değiştirmiş. Hani millet iradesine saygı."

- "Türkiye'yi kalkındıran, geliştiren bir hedefle yola çıkıyoruz"

Çavuşoğlu, siyasetçinin geleceğe umut vadetmesi gerektiğine işaret ederek, şunları kaydetti:

"Biz geleceği göstereceğiz. AK Parti 146 yeni projesini ortaya koydu. Teknolojik altyapıyla donanmış bir Türkiye. Dijitalleşmiş bir Türkiye. Gençleriyle beraber bilgiyi üreten, bilgiyi üretip satan ve bunun üzerinden Türkiye'yi kalkındıran, geliştiren bir hedefle yola çıkıyoruz. Şimdi bakıyorsunuz Türkiye 40 yıldan beri bir terör belasıyla uğraşıyor. 40 yıldan bu yana teröre harcadığımız parayı bir tarafa koysaydık bu ülkenin bütün şehirlerinde yaşayan her bir haneye bir arabayla bir daire alabilirdik. Düşünebiliyor musunuz ne kadar paramız gitmiş?"

- "Millet pazar günü gereğini yapacak"

Teröre karşı yurt içinde ve yurtdışında verilen mücadeleyi anlatan Çavuşoğlu, "Öbür taraftan bakıyoruz ki CHP'nin cumhurbaşkanı adayı adaylığını açıklıyor, koştura koştura Selahattin Demirtaş'ın yanına gidiyor. Ne oluyor şimdi, bu ne? Hani sen Atatürk'ün partisiydin, cumhuriyetin varisiydin. Nasıl oluyor bu? Ne zamandan beri CHP'nin akıl babası Selahattin Demirtaş oldu. Hangi anlaşmanız var, açıklayın bize" diye konuştu.

Çavuşoğlu, karşılarındaki ittifakın bir araya gelip, "Selahattin Demirtaş için ağladığını" ifade ederek, şöyle devam etti:

"Adam Diyarbakır'a gidiyor HDP bayrakları sallanıyor. 'Selo Selo' diye tempo tutuyorlar, onlara gülücük dağıtıyor. Yazık değil mi? Günah değil mi? Sırtını PKK'ya, PYD'ye dayayan, yıllarca bu ülkede gencecik fidanların toprağa düşmesine sebep veren teröristlere arka çıkan, onları savunan, bu millete eziyet eden bu adamın peşine gidiyorsun. Bunlarla iş tutuyorsun. Sebep ne? Sen bu kadar Türkiye'ye niye yabancı oldun, hangi ara düşman kesildin bu ülkeye. Sen CHP değilsin, sen HDP olmuşsun. Bunları görmeyecek miyiz? Bunları söylemeyecek miyiz?"

Türkiye'nin bölgesinde güçlü olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, "Bu ülke 2 bin yıllık geleneği ve göreneği olan bir ülke. Bu çapsızlara bırakılacak bir ülke değil. Açık ve net. Tayyip Erdoğan düşmanlığı bunları ülkeye düşman etmiş durumda. Tayyip Erdoğan'ı beğenmeyebilirsin, sevmeyebilirsin, politikalarını desteklemeyebilirsin ama Türkiye senin ortak paydan. Bu gemi hepimizin. Türkiye batarsa hepimiz beraber batacağız. Bunlar Tayyip Erdoğan olmasın diye Türkiye'yi yakmaya karar vermişler. Bu millet buna göz mü yumacak? Millet pazar günü gereğini yapacak." ifadelerini kullandı.

"Hangi kirli tezgahın içindesiniz?"

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Selahattin Demirtaş bu ülkeye, millete ne verdi? Selahattin Demirtaş'ın hangi aklına muhtaç bunlar? Selahattin Demirtaş ile hangi kirli tezgahın ve iş birliğinin içindesiniz? Bunu bize açıklayın." dedi.

Seçim çalışmalarını sürdüren Çavuşoğlu, merkez Nilüfer ilçesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'ndaki seçim ofisinin açılışında yaptığı konuşmada, 24 Haziran'a doğru hızla yol alırken Bursa'nın her köşesinde ve ilçesinde ayrı bir heyecan gördüğünü söyledi.

Milletin kararının tezahür edeceği seçime hızla yaklaşırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden Cumhurbaşkanlığına seçileceğine inandığını belirten Çavuşoğlu, AK Parti'nin çoğunluğuyla oluşacak yasama organıyla Türkiye'yi güçlü yarınlara taşımak için sabırsızlandıklarını dile getirdi.

Türkiye'nin, bütün sorunlarına ve darbe girişimlerine rağmen 16 yılda yaklaşık 4 kat büyüdüğüne dikkati çeken Çavuşoğlu, "Eski sistemin getirmiş olduğu problemleri geride bırakmış, koalisyonlu yılları tarihin tozlu raflarına bırakmış, vesayetin gediklerini kapatmış, kanatlarını kırmış ve dolayısıyla ekonomik, siyasi istikrarı ve güven ortamını tesis etmiş bir Türkiye, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde önümüzdeki 5 yıl 4 kat büyüyecek." diye konuştu.

Çavuşoğlu, Türkiye'de ciddi bir muhalefet bulunmadığını, bunun önemli bir sorun olduğunu ifade etti.

Muhalefet iddiasıyla ortaya çıkanların Türkiye düşmanlarıyla yan yana, omuz omuza yürümeye başladığını söyleyen Çavuşoğlu, "Bugün karşımızdaki muhalefet anlayışı Tayyip Erdoğan düşmanlığı yerine artık Türkiye düşmanlığını benimsemiştir. 'Tayyip Erdoğan gitsin de Türkiye isterse mahvolsun, yok olsun, perişan olsun' noktasına savrulmuştur. Yazıktır, günahtır. Bu millete bunu yapmanız doğru değildir. Bu, muhalefet anlayışı değildir." ifadelerini kullandı.

- Demirtaş'ın tutukluluk hali

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, seçimde rakipleri olan tüm muhalefet partilerinin, HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın tutukluluk haline itiraz ettiğini anlatarak, şunları kaydetti:

"(Neden içerideymiş?) diye birisi dizlerini dövüyor, birisi kafasını duvara vuruyor, birisi onun yanına gidip ona minnet duygusuyla orada bulunuyor. Selahattin Demirtaş bu ülkeye, millete ne verdi? Selahattin Demirtaş'ın hangi aklına muhtaç bunlar? Selahattin Demirtaş ile hangi kirli tezgahın ve iş birliğinin içindesiniz? Bunu bize açıklayın.

Selahattin Demirtaş bugün cezaevinde ve yargılaması devam ediyor. Aynı Selahattin Demirtaş 40 yıl boyunca bu ülkede gencecik fidanları toprağa döken teröristlerin siyasi yandaşı değil miydi, onlara arka çıkan değil miydi, sırtını onlara dayayan değil miydi ? Peki CHP'nin bununla ne işi var ? Muharrem İnce, Diyarbakır'a gidiyor. Güya CHP miting düzenliyor. CHP bayrağı yok, HDP bayrakları ve 'Selo' tezahüratları altında orada gülücükler dağıtıyor. Kiminle iş birliği içindesiniz? Siz bu millete ne ara bu kadar düşman oldunuz? Niye sevmiyorsunuz bu milleti? Ağırımıza gidiyor. Bu ülke çok acı çekti, çok kan ve zaman kaybetti."

Çavuşoğlu'na programda, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ile milletvekili adayları ve partililer eşlik etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!